MasterChef Tanya kimdir? Eleme adayı olan Tanya Kilitkayalı aslen nereli, ne iş yapıyor, kaç yaşında?

MasterChef Tanya, bu haftanın eleme adaylarından biri oldu. Yarışmada ilk haftada Mavi takım kaptanı olarak damga vuran ve adından söz ettiren Tanya Kilitkayalı, yarışmaya Kıbrıs’tan katılıyor. Bu hafta Kırmızı takıma seçilen ve eleme potasına giren yarışmacı hakkındaki bilgiler, MasterChef 2020 takipçileri tarafından sorgulanıyor. Peki, MasterChef Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Yayınlanma Tarihi: 11.10.2020 19:51
Değiştirme Tarihi: 11.10.2020 19:51
MasterChef Tanya kimdir? Eleme adayı olan Tanya Kilitkayalı aslen nereli, ne iş yapıyor, kaç yaşında?

MasterChef Türkiye’de bu akşam Tanya Kilitkayalı’nın da yer aldığı altı eleme adayı arasından biri yarışmaya veda edecek. Sekizinci haftada Kırmızı takım ile mücadele eden MasterChef Tanya, yarışmada yaptığı yemekler ile birlikte Kıbrıs şivesiyle konuşması ile de merak edilen ve araştırılan yarışmacılardan biri. Peki, MasterChef 2020 yarışmacısı Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, mesleği ne? İşte bu yarışmacı hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR?

Tanya Kilitkayalı, 7 Ocak 1995'te Kıbrıs’ta doğdu. Namık Kemal Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra 2016 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü bitirdi. Mezun olmasının ardından Alaçatı Alancha Restaurant’ta stajyer olarak çalıştı. Buna ek olarak, Arkın Palm Beach Hotel, Merit Royal, Salamis gibi ünlü otellerde stajyerlik yapan Tanya Kilitkayalı, 2017 yılında mezun olduğu okulda master yapma kararı aldı.

2019 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Tanya Kilitkayalı, eğitim gördüğü okulda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Tanya Kilitkayalı, Kıbrıs Mutfağı üzerine aile ile birlikte işlettiği bir restoranı var.