MasterChef Suna kimdir? MasterChef 2019 yarışmacısı Suna Aydın kimdir, kaç yaşında, nereli?

Suna Aydın, sevilen yarışma MasterChef Türkiye’ye konuk oluyor. Bu akşam ekrana gelecek MasterChef yeni bölümde Suna Aydın, dokunulmazlık oyununda tadım yaparak yarışmacıları değerlendirecek. MasterChef 2019 yarışmacısı olan Suna Aydın, yeni bölüm öncesinde izleyicileri tarafından araştırılıyor. Peki, MasterChef Suna Aydın kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 19.11.2020 19:06
Değiştirme Tarihi: 19.11.2020 19:06
MasterChef Suna kimdir? MasterChef 2019 yarışmacısı Suna Aydın kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’ye bu akşam geçen sezonun başarılı üç yarışmacısı konuk olacak. MasterChef 2019 yarışmacısı olan Suna Aydın, birlikte yarıştığı Ekin Eylem Ulaş ve Güzide Mertcan ile programa katılacak ve haftanın ilk dokunulmazlığını kazanan takımı belirleyen oylamayı yapacak. Yeni bölümde öncesinde araştırılan Suna Aydın’ın biyografisi, hakkında merak edilenler haberimizde.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF SUNA AYDIN KİMDİR?

Suna Aydın, 10 Ekim 1986, İskenderun doğumludur. 10 yaşında Batın adında 1 oğlu var. Mutfak sanatları akademisinde profesyonel aşçılık ve pastacılık okudu. Okulu iyi bir dereceyle tamamladıktan sonra sektöre atıldı ve en iyi işletmecilerde çalışma fırsatı buldu.

Suna Aydın, mutfak sanatları akademisinde profesyonel aşçılık ve pastacılık okudu. Okulu iyi bir dereceyle tamamladıktan sonra sektöre atıldı ve en iyi işletmecilerde çalışma fırsatı buldu. Mesleği iyi öğrenmek ve pekiştirmek adına kebapçı, balıkçı, Türk mutfağı, dünya mutfağı gibi çeşitli restoranlarda şef, koordinatörlük, danışmanlık gibi görevlerde bulundu

Kendine ait modern Türk ve Anadolu mutfağı konseptli bir restoranı olan Suna Aydın, aynı zamanda ailesine ait işletmelerinde menü danışmanlıklarını yapmaktadır.

Elendiği hafta Kıvanç Ermiş, Yasin Obuz ve Batuhan Bayır ile potaya giren Suna Aydın, potadan çıkamayarak Masterchef Türkiye’den elendi.