MasterChef Serhat kimdir? MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Serhat, altı aylık maraton sonunda yarışmayı birincilikle bitirdi ve MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu oldu. Binlerce kişi arasında yapılan elemelerden geçerek finale kalan Serhat Doğramacı, zorlu rakibi ile yaptığı iki günlük final mücadelesinden zaferle ayrıldı ve MasterChef 2020'yi birinci olarak bitirmeyi başardı. Peki, MasterChef Türkiye şampiyonu Serhat Doğramacı kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 04.01.2021 00:57
Değiştirme Tarihi: 04.01.2021 00:57
MasterChef Serhat kimdir? MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen ve ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye 2020 bu akşam sona erdi. Temmuz ayında başlayan MasterChef 2020 sezonunda Serhat Doğramacı, tüm imkanları zorlayarak ve elemeleri geçerek ana kadroya girmeyi başardı. Altı aylık MasterChef Türkiye macerasını bu akşam şampiyonluk kupası ile taçlandıran Serhat Doğramacı, izleyiciler tarafından internette en çok aranılan ve en çok konuşulan ismi oldu. Peki, MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu olan Serhat Doğramacı kimdir, kaç yaşında, nereli? Mutfak eğitimi nerelerde aldı? İşte MasterChef Serhat hakkındaki tüm bilgiler...

MASTERCHEF SERHAT DOĞRAMACI KİMDİR?

23 yaşında olan Serhat Doğramacı yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Serhat Doğramacı yaklaşık 9-10 senedir aşçılık yapıyor.

Amerika ve Almanya’da çalışan MasterChef’in iddialı isimlerinden Serhat Doğramacı, Selim Paşa Lisesi Turizm Otelcilik bölümününde okudu.

Süleyman Demirel Üniversitesi Aşçılık bölümünde eğitimini sürdüren yarışmacı, ulusal ve uluslararası gastronomi yarışmalarında 15 adet madalya/kupa kazanmıştır.

Kendisiyle ilgili sorulara Instagram hesabından yanıt veren Serhat, bir takipçisinin "Aslen nerelisin? Soyadının kaynağı neresi?" sorusuna; "Babam Kerkükte doğmuş, anneannem Yugoslav göçmeni. Ben İstanbulluyum. Soyadımın kaynağı İhsan Doğramacı." yanıtını vermişti.