MasterChef Serhat kimdir? MasterChef Türkiye 2020 finalisti Serhat Doğramacı hakkındaki bilgiler

MasterChef Serhat, altı aylık mücadele sonunda finale çıkan iki yarışmacıdan biri oldu. Temmuz ayında yapılan elemelerde çok kolay bir şekilde şampiyon olacağım şeklinde iddialı sözü ile dikkatleri üzerinde toplamıştı. Nişanlısının ısrarları ile yarışmaya katılan Serhat’ın MasterChef’e katılabilma hikayesi de çok ilginç. Peki, MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Serhat Doğramacı hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 02.01.2021 18:01
Değiştirme Tarihi: 02.01.2021 18:01
MasterChef Serhat kimdir? MasterChef Türkiye 2020 finalisti Serhat Doğramacı hakkındaki bilgiler

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam büyük finalin ilk turu ekrana gelecek. Finalist olan Serhat Doğramacı, MasterChef Türkiye 2020 şampiyonluğu için Barbaros’la karşı karşıya gelecek. Geçen sezonun şampiyonu Cemre Uyanık ile ABD’de bir dönem birlikte çalışmış olan MasterChef Serhat, kazandığı başarılara bir yenisini daha eklemek istiyor. Peki, MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? İşte Serhat Doğramacı biyografisi…

MASTERCHEF SERHAT DOĞRAMACI KİMDİR?

23 yaşındaki Serhat Doğramacı, 10 yıla yakın bir süredir aşçılığa dair eğitim ve iş tecrübesi olduğunu söylemektedir. Ulusal ve uluslararası gastronomi yarışmalarında 15 adet madalya/kupa sahibi olan Serhat Doğramacı, Amerika ve Almanya’da toplamda 3 yıl çalışarak iş tecrübelerine bir yenisini eklemiştir.

İleri düzeyde İngilizce, başlangıç düzeyi Almanca ve Rusça bilgisine sahip olan Serhat Doğramacı, MasterChef 2020’nin ana kadrosuna dâhil olan iddialı isimler arasındadır.

Serhat Doğramacı’nın Instagram hesabı; @dogramaciserhat

Yarışmacının sosyal medya hesabında yaklaşık 176 bin takipçisi bulunuyor.

SERHAT MASTERCHEF'E NASIL KATILDI?

MasterChef Serhat, bu sene pandemi nedeniyle videolu olarak yapılan başvurusunu yapmış fakat geri dönüş gelmeyince yarışmacının iptal olduğunu düşünmüş. Bu sırada Amerika'daki eski işiyle anlaştığını ve biletinin alındığını söyledi. Fakat MasterChef yeni sezon tanıtımını görünce stüdyoya gelmeye karar verir. Burada yetkili birisiyle görüşmeden gitmeyeceğini söyleyen Serhat'ın şansına o gün bir yarışmacı vazgeçer. Evde kalmayı kabul etmeyen bu yarışmacıdan boşalan yere Serhat'ı almaya karar verir. Böylece elem turlarına giren Serhat, MasterChef 2020 ana kadrosuna dahil olmayı başarır.