MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında, nereli? Serhat Doğramacı, MasterChef Türkiye’nin ikinci finalisti oldu!

MasterChef Serhat, nefes kesen yarı final mücadelesi sonrasında ikinci finalist olmayı başardı. MasterChef Serhat, iki gün oynanacak final turunda Barbaros ile şampiyonluk mücadelesi verecek. Peki, MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2020 00:19
Değiştirme Tarihi: 30.12.2020 00:19
MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında, nereli? Serhat Doğramacı, MasterChef Türkiye’nin ikinci finalisti oldu!

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de finalın adı belli oldu. MasterChef Serhat, bu akşam yarı final turunda şeflerden daha çok puan toplayarak ikinci finalist oldu. Serhat Doğramacı, MasterChef büyük finalinde Barbaros ile şampiyonluk mücadelesi verecek. Peki, MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Serhat Doğramacı hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF SERHAT DOĞRAMACI KİMDİR?

23 yaşındaki Serhat Doğramacı, 10 yıla yakın bir süredir aşçılığa dair eğitim ve iş tecrübesi olduğunu söylemektedir. Ulusal ve uluslararası gastronomi yarışmalarında 15 adet madalya/kupa sahibi olan Serhat Doğramacı, Amerika ve Almanya’da toplamda 3 yıl çalışarak iş tecrübelerine bir yenisini eklemiştir.

İleri düzeyde İngilizce, başlangıç düzeyi Almanca ve Rusça bilgisine sahip olan Serhat Doğramacı, MasterChef 2020’nin ana kadrosuna dâhil olan iddialı isimler arasındadır.

SERHAT MASTERCHEF'E NASIL KATILDI?

MasterChef Türkiye'nin bu akşam ekrana gelen eleme gecesi öncesinde Mehmet şef, Serhat'ın yarışmaya nasıl katıldığını açıkladı. Mehmet şef, ilginç bir hikaye diyerek başladığı olayda kadroların dolduğu bir zamanda gelen Serhat'ın azmini anlattı. MasterChef Serhat, bu sene pandemi nedeniyle videolu olarak yapılan başvurusunu yapmış fakat geri dönüş gelmeyince yarışmacının iptal olduğunu düşünmüş. Bu sırada Amerika'daki eski işiyle anlaştığını ve biletinin alındığını söyledi. Fakat MasterChef yeni sezon tanıtımını görünce stüdyoya gelmeye karar verir. Burada yetkili birisiyle görüşmeden gitmeyeceğini söyleyen Serhat'ın şansına o gün bir yarışmacı vazgeçer. Evde kalmayı kabul etmeyen bu yarışmacıdan boşalan yere Serhat'ı almaya karar verir. Böylece elem turlarına giren Serhat, MasterChef 2020 ana kadrosuna dahil olmayı başarır.