MasterChef Serhat kimdir? Eleme adayı olan Serhat Doğramacı’nın MasterChef’e gelmesinin ilginç hikayesi

MasterChef Serhat, bu haftanın altı eleme adayından biri. MasterChef 2020’nin daha eleme turunda iken söylediği sözler ile herkesin dikkatini çeken Serhat Doğramacı, bu akşam yarışmaya katılmasıyla ile ilginç hikayesini anlattı. Fragmanda izleyicilerin dikkatini çeken bu hikaye merakla bekleniyordu. Peki, MasterChef Serhat Doğramacı kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2020 17:21
Değiştirme Tarihi: 01.11.2020 21:26

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de bu akşam eleme gecesi heyecanı yaşanacak. Yarışmanın iddialı ve dikkat çeken isimlerinden biri olan MasterChef Serhat da bu haftanın eleme adaylarından biri. Çok basit bir şekilde MasterChef’te şampiyon olacağım sözleri ile merak uyandıran yarışmacının MasterChef 2020’ye geliş hikayesi de ayrıca merak ediliyordu. Peki, MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte MasterChef Serhat Doğramacı hakkındaki bilgiler…

SERHAT MASTERCHEF'E NASIL KATILDI?

MasterChef Türkiye'nin bu akşam ekrana gelen eleme gecesi öncesinde Mehmet şef, Serhat'ın yarışmaya nasıl katıldığını açıkladı. Mehmet şef, ilginç bir hikaye diyerek başladığı olayda kadroların dolduğu bir zamanda gelen Serhat'ın azmini anlattı. MasterChef Serhat, bu sene pandemi nedeniyle videolu olarak yapılan başvurusunu yapmış fakat geri dönüş gelmeyince yarışmacının iptal olduğunu düşünmüş. Bu sırada Amerika'daki eski işiyle anlaştığını ve biletinin alındığını söyledi. Fakat MasterChef yeni sezon tanıtımını görünce stüdyoya gelmeye karar verir. Burada yetkili birisiyle görüşmeden gitmeyeceğini söyleyen Serhat'ın şansına o gün bir yarışmacı vazgeçer. Evde kalmayı kabul etmeyen bu yarışmacıdan boşalan yere Serhat'ı almaya karar verir. Böylece elem turlarına giren Serhat, MasterChef 2020 ana kadrosuna dahil olmayı başarır.

MASTERCHEF SERHAT DOĞRAMACI KİMDİR?

23 yaşındaki Serhat Doğramacı, 10 yıla yakın bir süredir aşçılığa dair eğitim ve iş tecrübesi olduğunu söylemektedir. Ulusal ve uluslararası gastronomi yarışmalarında 15 adet madalya/kupa sahibi olan Serhat Doğramacı, Amerika ve Almanya’da toplamda 3 yıl çalışarak iş tecrübelerine bir yenisini eklemiştir.

İleri düzeyde İngilizce, başlangıç düzeyi Almanca ve Rusça bilgisine sahip olan Serhat Doğramacı, MasterChef 2020’nin ana kadrosuna dâhil olan iddialı isimler arasındadır.