MasterChef Sefa’ya ne oldu? Sefa’nın durumu nedir? MasterChef Sefa Okyay Kılıç kimdir?

MasterChef Sefa’ya ne oldu merak ediliyor. Bu akşam TV8’de 73. bölümü ile ekrana gelen MasterChef Türkiye’de Sefa, dokunulmazlık oyunu sırasında talihsiz bir kaza geçirdi. Programı izleyenler, Sefa’ya ne oldu, son durumu nedir merak edip araştırmaya başladı. Peki, MasterChef Sefa’nın son durumu nedir? Sefa Okyay Kılıç kimdir?

Yayınlanma Tarihi: 08.10.2020 23:06
Değiştirme Tarihi: 08.10.2020 23:06
MasterChef Sefa’ya ne oldu? Sefa’nın durumu nedir? MasterChef Sefa Okyay Kılıç kimdir?

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de izleyicilerin yüreği ağzına geldi. Bu akşam oynanan dokunulmazlık oyunu sırasında MasterChef Sefa, yemek yapımı sırasında kötü bir kaza geçirdi. Yarışmayı takip edenler, MasterChef Sefa’ya ne oldu merak etmeye başladılar. Peki, Sefa’nın son durumu nedir?

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF SEFA’YA NE OLDU?

MasterChef Türkiye’de herkesi korkutan olayda Sefa, blenderın fişte olduğunu unutup elini kaptırdı. Bir anda olan olayda arkadaşları büyük bir şok yaşadı. Sefa’ya anında Danilo şef müdahale etti. Sonrasında sağlıkçı gelip son müdahaleyi yaptı. MasterChef Sefa, ellerine geçirdiği eldivenle oyuna devam etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

Sefa Okyay Kılıç, 13 Haziran 1996 tarihinde Ankara’da doğdu. üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur. Bir abisi ve bir ablası olan Sefa Okyay, 2019 yılında Gazi üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun oldu.

Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere'de Fora Restaurants'da çalışma fırsatı bulan ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yapan MasterChef Sefa, Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler aldı.

Türkiye'de düzenlenen birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görevlini sürdüren ve diğer birçok kongreye de katılma fırsatı bulan Sefa Okyay Kılıç, İngilizceyi akıcı bir şekilde, Fransızca ve İtalyanca'yı başlangıç düzeyinde konuşabilmektedir. Hala aktif bir şekilde sürdürmekte olduğu spor hayatını çeşitli branşlarda ilerletmektedir.

MasterChef 2020'nin ana kadrosuna yedek isimlerden katılan Sefa Okyay için yarışma yolculuğu ilk elemenin ardından başlamıştır.