MasterChef Sefa kimdir? MasterChef’ten elenen, sezonun altıncısı Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında?

MasterChef Sefa, bu akşam yarışmadan elenen isim oldu. Sezonun son mavi takım kaptanı olmayı başaran MasterChef Sefa, bu hafta eleme potasına giren ilk isim oldu. Başarılı yarışmacı, yarışmaya veda etti ve sezonu altıncı olarak bitirmeyi başardı. Peki, MasterChef Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 14.12.2020 00:19
Değiştirme Tarihi: 14.12.2020 00:19
MasterChef Sefa kimdir? MasterChef’ten elenen, sezonun altıncısı Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında?

MasterChef Türkiye’de elenen isim bu hafta Sefa Okyay Kılıç oldu. MasterChef 2020’nin 17. haftasında son kaptanlık oyununu kazanmayı başardı fakat Sefa, eleme potasına giren ilk yarışmacı oldu. Eleme oyununda ise en zayıf tabağı çıkaran MasterChef Sefa, böylece yarışmaya veda etti ve sezonu altıncı olarak bitirdi. Peki, MasterChef Sefa kimdir? İşte MasterChef Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, aslen nereli?

MASTERCHEF SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

Sefa Okyay Kılıç, 13 Haziran 1996 tarihinde Ankara’da doğdu. Üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olan MasterChef Sefa, 2019 yılında Gazi üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun oldu.

Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere'de Fora Restaurants'da çalışma fırsatı bulan ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yapan MasterChef Sefa, Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler aldı.

Türkiye'de düzenlenen birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görevlini sürdüren ve diğer birçok kongreye de katılma fırsatı bulan Sefa Okyay Kılıç, İngilizceyi akıcı bir şekilde, Fransızca ve İtalyancayı başlangıç düzeyinde konuşabilmektedir. Hala aktif bir şekilde sürdürmekte olduğu spor hayatını çeşitli branşlarda ilerletmektedir.