MasterChef Sefa kimdir? MasterChef 2020 yedeklerden gelen Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, nereli?

MasterChef Sefa, ilk on altıya yedeklerden giren ilk yarışmacı oldu. Final turuna kalan fakat elenen Sefa Okyay Kılıç, bu akşam yapılan eleme sonrasında ana kadroya dahil oldu. MasterChef Türkiye izleyicileri, Sefa Okyay Kılıç kimdir araştırmaya başladı. Peki, Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, nereli ve ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 24.08.2020 00:32
Değiştirme Tarihi: 24.08.2020 00:32
MasterChef Sefa kimdir? MasterChef 2020 yedeklerden gelen Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, nereli?

MasterChef Sefa Okyay Kılıç kimdir merak ediliyor. Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye'nin ikinci haftasında yedeklerden ilk onaltıya alınan isim Sefa Okyay Kılıç oldu. MasterChef 2020 son bölümde eleme gecesinde Sedat Tuncer yarışmaya veda etmişti. Yayınlanan yeni bölüm fragmanında MasterChef Sefa'nın yarışmaya dahil olduğunu gören izleyiciler hayat hikayesini araştırmaya başladı. Peki, Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında?

MASTERCHEF TÜRKİYE YARIŞMACISI SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

Sefa Okyay Kılıç, 24 yaşında. Gazi Üniversitesi Gastronomi Sanatları Fakültesi mezunu. Bir hafta önce Londra'dan gelmiş. Londra'da sahibi Türk olan Akdeniz restoranında aşçı olarak çalışan Sefa Kılıç, şeflerin karşısına çok iyi hazırlanarak çıktığını ve MasterChef'i kazanmaya geldiğini söyledi.

Sefa Okyay Kılıç, Londra'dan MasterChef için gelme sebebini şu sözleri ile açıkladı "Bir insan kendi topraklarında kendi halkının önünde başarılı olursa ve burada kendini ispatlarsa dünyaya çok rahatlıkla kendini ispatlayabilir. Bunun örneği birçok Türk şef var zaten.  Bu yüzden kendi ülkemde başarılı olmak için buraya geldim."

MasterChef Türkiye'ye yatak olarak karnıbahar püresi kullandığı erik soslu bademli somon füme yapmıştı. Bu turda ilk turda Mehmet şef evet - Danilo şef evet - Somer Şef evet oyu amıştı ve böylece MasterChef Türkiye 2020'de üst tura çıkmayı başarmıştı.

Sefa Okyay Kılıç, MasterChef Türkiye üçlü eleme turunda verilen 40 dakikalık sürede Hint mutfağının sevilen yemeklerinde Tikka Masala yaptı. Rakiplerine göre daha iyi tabak çıkaran Sefa Okyay Kılıç, MasterChef final turuna çıktı.