MasterChef Sefa kimdir? MasterChef 2020 son altısına giren Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Sefa, MasterChef Türkiye’de son altısına girmeyi başaran yarışmacılardan biri. Yarışmada gittikçe yükselen grafiği ile dikkat çeken MasterChef Sefa, bu başarısını son altı arasına girerek devam ettirdi ve bir kez daha izleyicilerin dikkatini çekti. Peki, MasterChef Sefa kimdir? Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, aslen nereli?

Yayınlanma Tarihi: 07.12.2020 20:12
Değiştirme Tarihi: 07.12.2020 20:12
MasterChef Sefa kimdir? MasterChef 2020 son altısına giren Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de sezonun son altı yarışmacısı belli oldu. Son bölümde yapılan eleme gecesi sonrasında MasterChef Sefa da son altı arasına girmeyi başardı. Yarışmanın dikkat çeken isimlerinden biri olan MasterChef Sefa Okyay Kılıç’ın hayatına dair bilgiler yine araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

Sefa Okyay Kılıç, 13 Haziran 1996 tarihinde Ankara’da doğdu. Üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olan MasterChef Sefa, 2019 yılında Gazi üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun oldu.

Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere'de Fora Restaurants'da çalışma fırsatı bulan ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yapan MasterChef Sefa, Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler aldı.

Türkiye'de düzenlenen birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görevlini sürdüren ve diğer birçok kongreye de katılma fırsatı bulan Sefa Okyay Kılıç, İngilizceyi akıcı bir şekilde, Fransızca ve İtalyancayı başlangıç düzeyinde konuşabilmektedir. Hala aktif bir şekilde sürdürmekte olduğu spor hayatını çeşitli branşlarda ilerletmektedir.