MasterChef Sefa kimdir? Kırmızı takım kaptanı olan Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, nereli?

MasterChef Sefa, bu haftanın Kırmızı takım kaptanı oldu. Ve böylece Sefa'nın MasterChef 2020'deki ilk kaptanlığı oldu. Bu akşam oynanan kaptanlık oyununu kazanan ve Mavi takım kaptanı olan Uğur tarafından Kırmızı takım kaptanlığına seçilen Sefa Okyay Kılıç, izleyiciler tarafından araştırılıyor. Peki, MasterChef Sefa kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Sefa Okyay Kılıç hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2020 22:34
Değiştirme Tarihi: 12.10.2020 22:34
MasterChef Sefa kimdir? Kırmızı takım kaptanı olan Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye’de bu hafta Kırmızı takımın kaptanı Sefa oldu. Son bölümde açıklamaları ile gündeme gelen MasterChef Sefa, kaptan olması ile birlikte hayat hikayesi izleyiciler tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Sefa kimdir? Sefa Okyay Kılıç ne iş yapıyordu, nerelerde çalıştı? Aslen nereli? İşte yarışmacı hakkında tüm merak edilenler…

MASTERCHEF SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

Sefa Okyay Kılıç, 13 Haziran 1996 tarihinde Ankara’da doğdu. Üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olan MasterChef Sefa, 2019 yılında Gazi üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun oldu.

Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere'de Fora Restaurants'da çalışma fırsatı bulan ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yapan MasterChef Sefa, Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler aldı.

Türkiye'de düzenlenen birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görevlini sürdüren ve diğer birçok kongreye de katılma fırsatı bulan Sefa Okyay Kılıç, İngilizceyi akıcı bir şekilde, Fransızca ve İtalyancayı başlangıç düzeyinde konuşabilmektedir. Hala aktif bir şekilde sürdürmekte olduğu spor hayatını çeşitli branşlarda ilerletmektedir.