MasterChef Sefa kimdir? Haftanın eleme adaylarından olan Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Sefa, bu haftanın eleme adaylarından biri oldu. Sevilen yarışmada bu hafta Kırmızı takıma seçilen Sefa Okyay Kılıç, MasterChef Türkiye’nin onuncu haftasında eleme potasına giren ikinci yarışmacı olmuştu. Bu akşam eleme gecesinde mücadele edecek olan MasterChef Sefa’ya dair bilgiler sorgulanmaya başlandı. Peki, MasterChef Sefa kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Sefa Okyay Kılıç hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2020 18:22
Değiştirme Tarihi: 25.10.2020 18:25
MasterChef Sefa kimdir? Haftanın eleme adaylarından olan Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de rekabet her geçen gün daha da artıyor. Haftanın eleme adaylarından biri olan Sefa Okyay Kılıç, Kırmızı takımla başladığı haftada eleme potasına girdi. Yarışmanın iddialı isimlerinden olan MasterChef Sefa kimdir sorusu eleme gecesi öncesinde sorulmaya başlandı. Peki, MasterChef Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor? İşte 24 yaşındaki yarışmacı hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

Sefa Okyay Kılıç, 13 Haziran 1996 tarihinde Ankara’da doğdu. Üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olan MasterChef Sefa, 2019 yılında Gazi üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun oldu.

Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere'de Fora Restaurants'da çalışma fırsatı bulan ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yapan MasterChef Sefa, Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler aldı.

Türkiye'de düzenlenen birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görevlini sürdüren ve diğer birçok kongreye de katılma fırsatı bulan Sefa Okyay Kılıç, İngilizceyi akıcı bir şekilde, Fransızca ve İtalyancayı başlangıç düzeyinde konuşabilmektedir. Hala aktif bir şekilde sürdürmekte olduğu spor hayatını çeşitli branşlarda ilerletmektedir.