MasterChef Sefa kimdir? Haftanın 5. eleme adayı MasterChef 2020 yarışmacısı Sefa Okyay Kılıç nereli?

MasterChef Sefa, bu akşam yapılan bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında eleme potasına girdi. TV8 ekranlarında ilgiyle izlenen MasterChef 2020’de bu hafta Kırmızı takıma seçilen Sefa Okyay Kılıç, haftanın beşinci eleme adayı oldu. MasterChef Sefa, bir önceki bireysel dokunulmazlık oyunu sırasında elini blendera kaptırmış ve izleyenleri korkutmuştu. Peki, MasterChef Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 11.10.2020 00:35
Değiştirme Tarihi: 11.10.2020 00:35
MasterChef Sefa kimdir? Haftanın 5. eleme adayı MasterChef 2020 yarışmacısı Sefa Okyay Kılıç nereli?

MasterChef Türkiye’de bu akşam haftanın beşinci eleme adayı belli oldu. MasterChef 2020’nin sekizinci haftasında Kırmızı takımına seçilen Sefa, bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında eleme potasına girdi. Eleme adayı olması sonrasında MasterChef izleyicileri tarafından Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, nereli gibi sorular ile sorgulanmaya başlandı. İşte MasterChef 2020 yarışmacısı Sefa Okyay Kılıç hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

Sefa Okyay Kılıç, 13 Haziran 1996 tarihinde Ankara’da doğdu. Üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olan MasterChef Sefa, 2019 yılında Gazi üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun oldu.

Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere'de Fora Restaurants'da çalışma fırsatı bulan ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yapan MasterChef Sefa, Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler aldı.

Türkiye'de düzenlenen birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görevlini sürdüren ve diğer birçok kongreye de katılma fırsatı bulan Sefa Okyay Kılıç, İngilizceyi akıcı bir şekilde, Fransızca ve İtalyancayı başlangıç düzeyinde konuşabilmektedir. Hala aktif bir şekilde sürdürmekte olduğu spor hayatını çeşitli branşlarda ilerletmektedir.