MasterChef Sefa kimdir? Eleme adayı olan Sefa Okyay Kılıç aslen nereli, ne iş yapıyor, kaç yaşında?

MasterChef Sefa, bu akşamın merak edilen yarışmacılarından biri. MasterChef Türkiye’de sekizinci haftada kırmızı takımla mücadele eden ve eleme potasına giren Sefa’nın fragmanda çarpıcı açıklamaları ile dikkat çekti. Sekiz hafta sonra sessizliğimi bozdum diyen Sefa’nın söyleyecekleri ayrı bir merak konusu. Peki, MasterChef 2020 yarışmacısı Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Yayınlanma Tarihi: 11.10.2020 19:52
Değiştirme Tarihi: 11.10.2020 19:52
MasterChef Sefa kimdir? Eleme adayı olan Sefa Okyay Kılıç aslen nereli, ne iş yapıyor, kaç yaşında?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam Sefa Okyay Kılıç ile birlikte altı eleme adayı arasında kıyasıya bir mücadele yaşanacak. Son oynanan dokunulmazlık oyunu sonrasında potaya giren MasterChef Sefa, özellikle Tanya ve Uğur hakkında sözleri ile izleyicilerin dikkatini çekti. Sefa’nın bu akşam eleme gecesinde neler söyleyeceği merakla bekleniyor ve yarışmacı hakkında bilgiler internette sorgulanıyor. Peki, MasterChef Sefa Okyay Kılıç kimdir?

MASTERCHEF SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

Sefa Okyay Kılıç, 13 Haziran 1996 tarihinde Ankara’da doğdu. Üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olan MasterChef Sefa, 2019 yılında Gazi üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun oldu.

Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere'de Fora Restaurants'da çalışma fırsatı bulan ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yapan MasterChef Sefa, Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler aldı.

Türkiye'de düzenlenen birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görevlini sürdüren ve diğer birçok kongreye de katılma fırsatı bulan Sefa Okyay Kılıç, İngilizceyi akıcı bir şekilde, Fransızca ve İtalyancayı başlangıç düzeyinde konuşabilmektedir. Hala aktif bir şekilde sürdürmekte olduğu spor hayatını çeşitli branşlarda ilerletmektedir.