MasterChef Sefa kimdir? 3. eleme adayı olan Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, nereli?

MasterChef Sefa, bu haftanın 3. eleme adayı oldu. MasterChef Türkiye'de bu akşam dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında eleme potasına gönderilen isim Sefa oldu. Peki, MasterChef Sefa Okyay Kılıç kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 23:53
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 23:53
MasterChef Sefa kimdir? 3. eleme adayı olan Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye'de bu akşam haftanın 3. eleme adayı Sefa Okyay Kılıç oldu. Bu akşam oynanan bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan Eray oldu. Onun eleme potasına gönderdiği isim Sefa olunca yarışmacı hakkında bilgiler internette araştırmaya başladı. Peki, MasterChef Sefa kimdir? Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

MasterChef Sefa, 13 Haziran 1996 Ankara doğdu. Sefa Okyay Kılıç, üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur. Bir abisi ve bir ablası olan Sefa Okyay, 2019 yılında Gazi üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun olmuştur.

Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere'de Fora Restaurants'da çalışma fırsatı bulan ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yapan MasterChef Sefa, Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler almıştır.
Türkiye'de düzenlenen birçok gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görevlini sürdüren ve diğer birçok kongreye de katılma fırsatı bulan Sefa Okyay Kılıç, İngilizceyi akıcı bir şekilde, Fransızca ve İtalyanca'yı başlangıç düzeyinde konuşabilmektedir. Hala aktif bir şekilde sürdürmekte olduğu spor hayatını çeşitli branşlarda ilerletmektedir.

MasterChef 2020'nin ana kadrosuna yedek isimlerden katılan Sefa Okyay için yarışma yolculuğu ilk elemenin ardından başlamıştır.