MasterChef Özgül kimdir? Mavi takım kaptanı olan Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Özgül, bu akşam yapılan kaptanlık oyununu kazanmayı başardı. MasterChef 2020’nin on birinci haftasında Mavi takım kaptanı olan Özgül Coşar, Gıda Mühendisliği mezunu. Kaptan olması sonrasında MasterChef Özgül hakkında bilgiler araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 26.10.2020 22:43
Değiştirme Tarihi: 26.10.2020 22:43
MasterChef Özgül kimdir? Mavi takım kaptanı olan Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

Heyecanın ve rekabetin iyice arttığı MasterChef Türkiye 2020’de 11. haftanın Mavi takım kaptanı Özgül oldu.  Yarışmada son ikiye kalmayı başaran MasterChef Özgül, kaptan olarak nasıl bir performans gösterecek merak ediliyor. Kaptanlık oyunu sonrasında Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, aslen nereli araştırılıyor. İşte MasterChef Özgül Coşar hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR KİMDİR?

MasterChef Özgül Coşar, 36 yaşında ve aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunudur.

SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atılmış;  2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı “Butik Pastacılık” kitabının hayatına yön verdiğini ifade etmiştir.

Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, önce bazı workshoplara katılmış; daha sonra MSA'da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi almıştır.

MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar, bir dönem butik pastane işletmiştir.

Özgül Coşar, mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade ediyor ve takipçilerine Instagram hesabı üzerinden birçok tarifi paylaşmaya devam ediyor.

Özgül Coşar Instagram hesabı: https://www.instagram.com/ozgulcosar/?hl=tr