MasterChef Özgül kimdir? MasterChef’te haftanın 2. eleme adayı olan Özgül Coşar kaç yaşında, evli mi?

MasterChef Özgül, haftanın ikinci eleme adayı oldu. Bu hafta yapılan takım seçimlerinde Kırmızı takıma giren Özgül Coşar, dokunulmazlık oyununun kaybedilmesi sonrasında yapılan oylama ile eleme potasına girdi. Yarışmanın takipçileri, eleme adayı olan MasterChef 2020 yarışmacısı Özgül Coşar kimdir araştırmaya başladı. Peki, MasterChef Özgül kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 14.10.2020 00:36
Değiştirme Tarihi: 14.10.2020 00:36
MasterChef Özgül kimdir? MasterChef’te haftanın 2. eleme adayı olan Özgül Coşar kaç yaşında, evli mi?

MasterChef Türkiye’de dokuzuncu hafta heyecanı devam ediyor. MasterChef Özgül, bu hafta Kırmızı takıma seçildi. İlk dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takımda yapılan oylamada Özgül’ün adı en çok yazılan isim oldu. Böylece eleme potasına giren MasterChef Özgül, haftanın ikinci eleme adayı oldu. Peki, MasterChef Özgül kimdir? İşte Özgül Coşar hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR KİMDİR?

MasterChef Özgül Coşar, 36 yaşında ve aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunudur.

SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atılmış;  2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı “Butik Pastacılık” kitabının hayatına yön verdiğini ifade etmiştir.

Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, önce bazı workshoplara katılmış; daha sonra MSA'da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi almıştır.

MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar, bir dönem butik pastane işletmiştir.

Şu  anda çalışmadığının fakat mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade eden Özgül Coşar, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda yer alan yarışmacılardan biri olmaya hak kazanmıştır.