MasterChef Özgül kimdir? MasterChef Türkiye çeyrek finalist Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Özgül, günün en çok araştırılan isimlerinden biri. MasterChef Türkiye’de altı aylık mücadele sonrasında çeyrek finale kalan tek kadın yarışmacı Özgül Coşar, bu akşam final için yarışacak. Peki, MasterChef Özgül kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Özgül Coşar hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 26.12.2020 18:00
Değiştirme Tarihi: 26.12.2020 18:00
MasterChef Özgül kimdir? MasterChef Türkiye çeyrek finalist Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam final mücadelesi heyecanı yaşanacak. Çeyrek finale kalmayı başaran tek kadın yarışmacı olarak dikkat çeken Özgül Coşar, Emir ve Barbaros’la eleme finalinde kıyasıya rekabet edecek. Heyecanla izlenecek yeni bölüm öncesinde MasterChef Özgül’ün hayat hikayesi internette araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Özgül kimdir? İşte Özgül Coşar’ın biyografisi…

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR KİMDİR?

MasterChef Özgül Coşar, 36 yaşında ve aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunudur.

SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atılmış;  2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı “Butik Pastacılık” kitabının hayatına yön verdiğini ifade etmiştir.

Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, önce bazı workshoplara katılmış; daha sonra MSA'da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi almıştır.

MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar, bir dönem butik pastane işletmiştir.

Özgül Coşar, mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade ediyor ve takipçilerine Instagram hesabı üzerinden birçok tarifi paylaşmaya devam ediyor.

Özgül Coşar Instagram hesabı: https://www.instagram.com/ozgulcosar/?hl=tr