MasterChef Özgül kimdir? MasterChef 2020’de 25 bin lira ödül kazanan Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Özgül, bu haftanın 25 bin liralık ödülünün sahibi oldu. MasterChef Türkiye’de bu hafta Mavi takıma seçilen Özgül, kazandığı ödülü okuttuğu öğrencilerine burs olarak dağıtacağını söyleyerek dikkat çekti ve başta şefler olmak üzere büyük alkış aldı. Peki, MasterChef Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi? İşte yarışmacı hakkında merak edilenler…

Yayınlanma Tarihi: 24.11.2020 23:51
Değiştirme Tarihi: 24.11.2020 23:51
MasterChef Özgül kimdir? MasterChef 2020’de 25 bin lira ödül kazanan Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye’de heyecan tüm hızıyla devam ediyor. 15. haftasına giren MasterChef 2020’de bu akşam ödül oyunu oynandı.  Ödül oyunu ilk turunu MasterChef Özgül’ün de dahil olduğu Mavi takım kazandı. İkinci turda ise istenilen tartı arkadaşlarına göre daha başarılı yapan Özgül, kazandığı 25 bin lirayı burs verdiği öğrencilerinin bilgisayar gibi ihtiyaçlarını karşılaşmak için kullanacağını açıkladı. Bu açıklaması ile gönülleri kazanan MasterChef Özgül’ün hayat hikayesi de merak edilen konular arasına girdi. Peki, MasterChef Özgül kimdir? İşte Özgül Coşar’ın biyografisi…

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR KİMDİR?

MasterChef Özgül Coşar, 36 yaşında ve aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunudur.

SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atılmış;  2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı “Butik Pastacılık” kitabının hayatına yön verdiğini ifade etmiştir.

Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, önce bazı workshoplara katılmış; daha sonra MSA'da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi almıştır.

MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar, bir dönem butik pastane işletmiştir.

Özgül Coşar, mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade ediyor ve takipçilerine Instagram hesabı üzerinden birçok tarifi paylaşmaya devam ediyor.

Özgül Coşar Instagram hesabı: https://www.instagram.com/ozgulcosar/?hl=tr