MasterChef Özgül kimdir? MasterChef 2020 son altısına giren Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Özgül, MasterChef Türkiye’de son altısına girmeyi başaran yarışmacılardan biri. MasterChef Özgül, yapılan son eleme oyununda Ebru’nun veda etmesi ile yarışmada kalan son kadın yarışmacı oldu. Geçtiğimiz hafta da kaptanlık oyunu kazanan MasterChef Özgül, Mavi takımla 3-0 haftayı galip kapattı. Peki, MasterChef Özgül kimdir? Özgül Coşar kaç yaşında, aslen nereli?

Yayınlanma Tarihi: 07.12.2020 20:18
Değiştirme Tarihi: 07.12.2020 20:18
MasterChef Özgül kimdir? MasterChef 2020 son altısına giren Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de sezonun son altı yarışmacısı belli oldu. Son bölümde yapılan eleme gecesi sonrasında MasterChef Özgül da son altı arasına girmeyi başardı. Yarışmanın dikkat çeken isimlerinden biri olan MasterChef Özgül Coşar’ın hayatına dair bilgiler yine araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR KİMDİR?

MasterChef Özgül Coşar, 36 yaşında ve aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunudur.

SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atılmış;  2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı “Butik Pastacılık” kitabının hayatına yön verdiğini ifade etmiştir.

Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, önce bazı workshoplara katılmış; daha sonra MSA'da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi almıştır.

MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar, bir dönem butik pastane işletmiştir.

Özgül Coşar, mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade ediyor ve takipçilerine Instagram hesabı üzerinden birçok tarifi paylaşmaya devam ediyor.

Özgül Coşar Instagram hesabı: https://www.instagram.com/ozgulcosar/?hl=tr