MasterChef Özgül kimdir? MasterChef 2020 eleme adayı olan Özgül Coşar kaç yaşında, nereli?

MasterChef Özgül, haftanın eleme adaylarından biri olarak bu akşam eleme gecesinde yarışmada kalmak için mücadele edecek. İddialı isimlerin yer aldığı MasterChef 2020’de sosyal medya da epey aktif. Yarışmanın takipçileri, MasterChef Özgül’ün mesleği, aslen nereli olduğu gibi birçok konuyu araştırıyor. Peki, MasterChef Özgül Coşar kimdir?

Yayınlanma Tarihi: 18.10.2020 19:19
Değiştirme Tarihi: 18.10.2020 19:19
MasterChef Özgül kimdir? MasterChef 2020 eleme adayı olan Özgül Coşar kaç yaşında, nereli?

MasterChef 2020’nin dikkat çeken yarışmacılardan biri de Özgül Coşar. Son on dört kişi arasında kalmayı başaran MasterChef Özgül, bu hafta eleme adayı oldu. Takım kaptanlığı da yapan Özgül Coşar, Instagram hesabı üzerinden yemek tutkusunu 60 bin üzerinde takipçisi ile paylaşıyor. Peki, MasterChef Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR KİMDİR?

MasterChef Özgül Coşar, 36 yaşında ve aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunudur.

SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atılmış;  2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı “Butik Pastacılık” kitabının hayatına yön verdiğini ifade etmiştir.

Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, önce bazı workshoplara katılmış; daha sonra MSA'da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi almıştır.

MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar, bir dönem butik pastane işletmiştir.

Özgül Coşar, mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade ediyor ve takipçilerine Instagram hesabı üzerinden birçok tarifi paylaşmaya devam ediyor.

Özgül Coşar Instagram hesabı: https://www.instagram.com/ozgulcosar/?hl=tr