MasterChef Özgül kimdir? Kırmızı takım kaptanı olan Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye’de bu haftanın Kırmızı takım kaptanı Özgül Coşar oldu. MasterChef’te bu akşam ikinci haftanın kaptanlık oyunu oynandı. Kaptanlık oyununu kazanan Uğur tarafından Kırmızı takım kaptanı seçilen MasterChef Özgül, izleyiciler tarafından araştırılıyor. Peki, MasterChef Özgül kimdir? Özgül Coşar kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 25.08.2020 00:41
Değiştirme Tarihi: 25.08.2020 00:41
MasterChef Özgül kimdir? Kırmızı takım kaptanı olan Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de heyecanlı bir kaptanlık oyunu daha geride kaldı. Bu haftanın kaptanları belirlemek için yapılan oyun sonrasında kazanan yarışmacı, Mavi takımın kaptanı oldu ve rakip olarak kendine MasterChef Özgül’ü seçti. Özgül Coşar, böylece bu haftanın Kırmızı takım kaptanı oldu. MasterChef 2020 takipçileri, MasterChef Özgül kimdir, kaç yaşında, nereli şeklinde araştırılmaya başlandı. İşte MasterChef Özgül Coşar hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR KİMDİR?

36 yaşındaki Özgül Coşar aslen Sivaslı. Yarışmaya İstanbul’dan katılan; evli ve iki çocuk annesi Masterchef Özgül, Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunudur.

SAKM tiyatro bölümünde de eğitim alan ve Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nda tiyatro eğitimini ikinci sınıfta bırakan Özgül, düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüne başlayarak iş hayatına atılmış;  2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı’nda karşılaştığı “Butik Pastacılık” kitabının hayatına yön verdiğini ifade etti.

Kitaptan öğrendikleri, gıda mühendisi kimliği ve mutfağa olan ilgisi ile sevdiği işi yapmaya başlayarak, yakınlarından aldığı destek ile mutfağın bir parçası olmaya karar veren Özgül Coşar, önce bazı workshoplara katılmış; daha sonra MSA'da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi aldı.

MSA’da eğitim aldıktan sonra ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru tekniklerini öğrenerek bu alanda bilgi sahibi olan Coşar,bir dönem butik pastane işletti.

Şu  anda çalışmadığının fakat mutfağın onun için bir tutku olduğunu ifade eden Özgül Coşar, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda yer alan yarışmacılardan biri olmaya hak kazandı.