MasterChef'te neler oldu neler: Mehmet Şef'in Duygu açıklaması... Levrekte kılçık... Özgül-Barbaros gerginliği

MasterChef Türkiye'nin önceki günkü bölümünde, uzun süre unutulmayacak bir eleme yaşandı. Yarışmacılardan MasterChef Duygu, yemeğini bilerek ve isteyerek kötü yaptığını itiraf ederek, şeflerin de kararıyla yarışmaya veda etmişti. Yeni bir haftanın başladığı MasterChef Türkiye son bölümünde ise yeni kaptanlar belirlendi. Peki MasterChef Türkiye son bölümünde yeni takım kaptanları kimler oldu? Kaptanlık oyununda neler hazırlandı? 

Yayınlanma Tarihi: 06.10.2020 09:56
Değiştirme Tarihi: 06.10.2020 10:18

MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde kaptanlık oyunu için büyük bir heyecan vardı. Ancak kaptanlık oyunu öncesi, MasterChef Duygu'nun vedasıyla ilgili Mehmet Şef'in bazı değerlendirmeleri oldu. Mehmet Şef, MasterChef Duygu'nun bilerek elenmesiyle ilgili, "Olay şu, biz MasterChef Türkiye elemelerinde herkesin yüzüne karşı söylediğimiz şeyler var. Üst düzey ve Türkiye'nin en zor yarışmalarından biri olduğunu söylüyoruz. Tabii ki insanların hayatında birtakım aksilikler, plan dışı konular olabilir. En ufak bir aksilikte birtakım kararlar almayı doğru bulmuyoruz. İkide bir buraya gelip 'Ben buraya gidicem' demesin kimse. Söyleyeceklerim konuyla alakalı bu." ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

ÖZGÜL İLE BARBAROS ARASINDA TANSİYON YÜKSELDİ

Oyun öncesi şefler, MasterChef yarışmacılarına söz verdi. Yarışmacılardan MasterChef Eray, Özgül'ü göndermek istediğini söyledi ve şunları dile getirdi: Elimde Blacklist oluşturdum. Bu hafta mümkün olduğunca 'Özgül' diyeceğim, rahatsız oluyormuş. Dünyanın en iyi aşçısı gelse şu anda buraya, bana geçen hafta Özgül'ün yaptığı hareketi yapsa, buradan elenene kadar onunla uğraşırım. 

Haber ile ilgili metin girin!.

"KÜÇÜMSEYİCİ CÜMLELER KURDU"

MasterChef Özgül'ün cevabı ise hem Eray'a hem Barbaros'a hem de Emir'e oldu. Geçtiğimiz haftaki pilav oyununda Barbaros'un kullandığı bir cümle dikkatini çeken Özgül, konuyla ilgili şunları söyledi: Geçen hafta zaten, bizim takım kaybetmişti. 2 tane tabak fark yemişti. Sefa ve Eray'ın tabakları... İkisinden birini söylemem gerekirdi. Eray o gün kazanmış olsa böyle bir şey yapmazdım, bu birincisi. İkinicisi de sürekli benim ismimi söyleyip göndermek istediğini söylediği için Eray'ı söyledim. Barbaros beni ilk pilavlarda Emir'in karşısına rakip koyarken küçümseyici cümleler kurdu. Çok da hoşuma gitmed aslında. Ancak saygımı bozmamak için 8 haftadır sessiz kalıyorum.  

MASTERCHEF KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye son bölümünde heyecan dolu bir kaptanlık mücadelesi vardı. Mehmet Şef, kaptanlık oyunu için yemeğin ana ürününün ton balığı olduğunu açıkladı. Önlerindeki kutuları kaldıran yarışmacılar, önlerinde ton balığıyla karşılaştı. Mehmet Şef, assolist olarak nitelendirdiği ton balığıyla yaratıcı bir tabak ortaya çıkarmalarını istedi. Yarışmacılara ton balığı tabağı hazırlamak için 40 dakiak süre verildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef son bölümünde, ana ürünün ton balığı olarak belirlendiği Kaptanlık oyununda kazanan ismi şef Danilo Zanna açıkladı. Danilo şef, tüm tabakların lezzetli olduğunu ancak kazanan sadece bir isim olduğunu söyleyerek öne çıkan tabakların, Walison, Esra ve Tanya olduğunu ifade etti. Daha sonra sözü alan Mehmet Şef, günün üçüncüsünün Tanya olduğunu dile getirdi ve kaptanın kim olduğunu açıkladı. Mehmet Şef, iki tabağın da inanılmaz derecede başarılı olduğunu ancak bir ismin çok daha teknik çalıştığını belirterek, Masterchef Mavi Takım Kaptanı'nın MasterChef Esra olduğunu duyurdu. 

KAPTANLIK OYUNUNU KAZANAN TAKIMDA BÜYÜK AVANTAJ

MasterChef Türkiye'de bu hafta kaptanlık oyununu kazanan takım, +1 yarışmacı avantajıyla haftaya başlama şansı elde etti. Mavi takım kaptanı olan Esra, kırmızı takımın kaptanı olarak Ebru'yu seçtiğini ifade etti.  İlk kez kaptanlık heyecanı yaşayan Ebru, 'Esra abladan rica ettim, 'beni kaptan yap' diye o da beni kaptan yaptı' açıklamaları dikkat çekti.

Haber ile ilgili metin girin!.

ERAY'DAN MÜSLÜM GÜRSES PERFORMANSI

MasterChef yarışmacılarından Eray, Mehmet Şef tadım yaparken Müslüm Gürses'ten 'Unutamadım' parçasını söyledi. Öncesinde tabağıyla ilgili ayrıntılı açıklamalar yapan Eray, Mehmet Şef'in 'Ben yemek yerken müzik dinlemeyi severim, Müslüm'den bir şarkı söyleyeceksin' demesi üzerine eğlenceli anlar yaşandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

HAFTANIN TAKIMLARI KİMLERDEN OLUŞTU?

MasterChef yeni bölümde kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı, Kırmızı takım kaptanını belirledi. Sonrasında bu kaptanlar, takımlarına almak istediği yarışmacıları tek tek seçti.Mavi takım kaptanı Esra ile Kırmızı takım kaptanı Ebru'nun yarışmacı seçimleri sonucunda oluşan takımlar şu şekilde;

Mavi takım: Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül, Didem

Haber ile ilgili metin girin!.

Kırmızı takım: Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker, Walison

Haber ile ilgili metin girin!.

DANİLO ŞEF'İN  TADIMI SIRASINDA KILÇIK ÇIKTI

MasterChef Türkiye şeflerinin, balık yapımı sırasında en dikkat ettiği noktalardan biri olan balıkta kılçık, yine talihsiz şekilde tadım sırasında ortaya çıktı. Mavi takım kaptanı Esra'nın levreğinde Danilo Şef kılçığa rastladı. MasterChef Serhat, tadım öncesi böyle bir şeyin yaşanacağını tahmin ettiğini MasterChef Dış Ses'ine açıkladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

KAPTANLAR DÜELLOSUNDA LEVREK BUĞULAMA İSTENDİ... KAZANAN KİM OLDU?

MasterChef Türkiye son bölümünde bu haftanın kaptanları belli olduktan sonra iki kaptan düelloda karşı karşıya geldi. Kazanan kaptanın, dokunulmazlık oyunundaki market alışverişinde iki katı süre kazanacağı oyun öncesinde büyük bir heyecan vardı. 35 dakikalık sürede şeflerin oybirliği ile kazanan isim, kırmızı takım kaptanı MasterChef Ebru oldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.