MasterChef Esra kimdir? MasterChef Türkiye eleme adayı olan Esra Tokelli kaç yaşında, nereli?

MasterChef Esra, haftanın eleme adaylarından biri oldu. Binlerce kişi arasından seçilen Esra Tokelli, ana kadrosundaki 16 yarışmacı arasına girmeyi başardı. İlk haftada Mavi takıma seçilen MasterChef Esra, aşçılığa dair herhangi bir eğitimi olmamasına rağmen başarılı tabaklar ile izleyenleri şaşırtmaya devam ediyor. MasterChef Türkiye’de bu akşam Esra Tokelli’nin arasında olduğu yarışmacılardan kimin eleneceği merak konusu. Peki, MasterChef Esra Tokelli kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 23.08.2020 18:36
Değiştirme Tarihi: 23.08.2020 18:36
MasterChef Esra kimdir? MasterChef Türkiye eleme adayı olan Esra Tokelli kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de haftanın eleme adayları belli oldu. Yoğun geçen seçmelerden sonra MasterChef ana kadrosuna girmeyi başaran Esra Tokelli, ilk haftada Mavi takımda mücadele etti. Kaybedilen dokunulmazlık oyunu sonrasında MasterChef Esra, yapılan oylama sonucunda en fazla oyu alarak eleme potasına girdi. Eleme adaylarından biri olan Esra Tokelli’un hayat hikayesi, MasterChef 2020 izleyicileri tarafından merak ediliyor. Peki, MasterChef Esra kimdir? Esra Tokelli kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MASTERCHEF ESRA TOKELLİ KİMDİR?

MasterChef Esra Tokelli, 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Ev hanımı olan Esra Tokelli geçimini, dışarıdan aldığı yemek siparişleri ile sağladığını belirtti. 24 yaşında bir oğlu olduğunu ifade eden Tokelli, “şu an en çok istediğim yerdeyim, MasterChef’teyim” diyerek yarışmaya olan ilgisinin altını çizmektedir.

Yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Çok iddialı olduğunu belirten Esra Tokelli, üzerinde MasterChef Esra Tokelli yazılı önlüğünü almak istediğini söyledi. Yemek yapmayı çok sevdiğini, bu yüzden zamanının çoğu mutfakta geçtiğini, bu yüzden MasterChef'e katılmaya karar verdiğini belirtti.

Esra Tokelli, ilk turda saray mutfağından Darüzziyafe Köftesi yapmış ve bu yemekle şeflerden üç evet alan Esra Tokelli, ilk turu geçmişti.

Esra Tokelli, üçlü düelloda Deniz Mutlu ve Veysel Yaşar ile karşılaştı. Yarışmacılardan Fransız mutfağına ait bir tost olan Croque Madame ya da Croque Mösyö yapmaları istendi. 20 dakikalık süre içinde hazırlanan bu yemeği en iyi hazırlayan isim Esra Tokelli oldu.