MasterChef Eray kimdir? Mavi takım kaptanı olan Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Eray, bu akşam kaptanlık oyununu kazanarak Mavi takım kaptanı oldu. Bu sezon ilk defa kaptanlık yapacak olan Eray Aksungur, MasterChef 2020’nin iddialı yarışmacılarından. Her bölümde söyledikleri, yaptıkları dikkat çekmeyi başaran MasterChef Eray’a dair bazı bilgiler izleyiciler tarafından yine araştırılıyor. Peki, MasterChef Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2020 22:46
Değiştirme Tarihi: 19.10.2020 22:46
MasterChef Eray kimdir? Mavi takım kaptanı olan Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de heyecan artmaya devam ediyor. Yarışmanın dikkat çeken ve en çok konuşulan isimlerinden olan MasterChef Eray, ilk defa kaptanlık oyununu kazandı ve bu hafta ilk defa kaptanlık yapacak. Bu yüzden bu hafta kaptan olarak nasıl bir performans göstereceği, kaptanı olduğu takımının dokunulmazlık oyununda ne sonuç alacağı merak ediliyor. Bununla birlikte bu olayla MasterChef Eray Aksungur’un nereli olduğu, ne iş yaptığı, kaç yaşında olduğu araştırılıyor. Peki, MasterChef Eray kimdir? İşte Eray Aksungur hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

MasterChef Eray Aksungur, 1997 yılında Bolu’da doğdu. Eray, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı attı ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başladı. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev aldı.

Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yaptı. Ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etti.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarıştı ve orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirdi.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazandı.