MasterChef Eray kimdir? MasterChef’ten elenen Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Eray, bu akşam yapılan eleme oyunu ile yarışmaya veda etti. Bolu’dan yarışmaya katılan Eray Aksungur, yüz bin kişinin üzerinde başvuru arasından sonra elemelerden geçip MasterChef son beşine kalmayı başardı. Fakat bu akşam yapılan eleme oyunu ile MasterChef Eray’ın mücadelesi sona erdi. Peki, MasterChef Eray kimdir? İşte Eray Aksungur hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 21.12.2020 00:24
Değiştirme Tarihi: 21.12.2020 00:24
MasterChef Eray kimdir? MasterChef’ten elenen Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye 2020’ye bu hafta veda eden isim Eray Aksungur oldu. MasterChef’te on kez dokunulmazlık oyunu kazanarak başarılı bir performans gösteren Eray, bu akşam yapılan eleme oyunu sonrasında yarışmaya veda etti. Potaya her girişinde başarılı olarak çıkan MasterChef Eray, sezonu beşinci bitirmeyi başardı. Peki, MasterChef Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

MASTERCHEF ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

MasterChef Eray Aksungur, 1997 yılında Bolu’da doğdu. Eray, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı attı ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başladı. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev aldı.

Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yaptı. Ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etti.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarıştı ve orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirdi.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazandı.