MasterChef Eray kimdir? MasterChef Türkiye eleme adayı olan Eray Aksungur kaç yaşında, nereli?

MasterChef Eray, haftanın eleme adaylarından biri oldu. Binlerce kişi arasından seçilen Eray Aksungur, ana kadrosundaki 16 yarışmacı arasına girmeyi başardı. İlk haftada Mavi takıma seçilen MasterChef Eray, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim tarafından eleme potasına girdi. MasterChef Türkiye’de bu akşam Eray Aksungur’un arasında olduğu yarışmacılardan kimin eleneceği merak konusu. Peki, MasterChef Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 23.08.2020 18:04
Değiştirme Tarihi: 23.08.2020 18:09
MasterChef Eray kimdir? MasterChef Türkiye eleme adayı olan Eray Aksungur kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de haftanın eleme adayları belli oldu. Yoğun geçen seçmelerden sonra MasterChef ana kadrosuna girmeyi başaran Eray Aksungur, ilk haftada Mavi takımda mücadele etti. Kaybedilen dokunulmazlık oyunu sonrasında MasterChef Eray, bireysel dokunulmazlığı kazanan arkadaşı tarafından eleme potasına gönderildi. Eleme adaylarından biri olan Eray Aksungur’un hayat hikayesi, MasterChef 2020 izleyicileri tarafından merak ediliyor. Peki, MasterChef Eray kimdir? Eray Aksungur kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MASTERCHEF ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

MasterChef Eray Aksungur, 1997 yılında Bolu’da doğdu. Çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımını Mengen Aşçılık Lisesi’ne başlayarak attı. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev aldı.

Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yaptı. Ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etti.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarıştı, orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirdi.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazanmıştır.