MasterChef Eray kimdir? MasterChef'te 5. eleme adayı olan Eray Aksungur kaç yaşında, nereli?

MasterChef Eray, yarışmanın bu haftaki 5. eleme adayı oldu. Eray Aksungur, bu hafta Mavi takıma seçilmiş, dokunulmazlığı kaybeden takımından bireysel dokunulmazlığı kazanan arkadaşı tarafından eleme potasına gönderildi. Peki, MasterChef Eray kimdir? Eray Aksungur kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 04.10.2020 00:39
Değiştirme Tarihi: 04.10.2020 00:39
MasterChef Eray kimdir? MasterChef'te 5. eleme adayı olan Eray Aksungur kaç yaşında, nereli?

TV8'in ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye'de Eray, haftanın beşinci eleme adayı oldu. Yarışmada iddialı konuşmaları ve meydan okumaları ile dikkat çeken MasterChef Eray, bu hafta yine eleme potasına girdi. MasterChef takipçileri, eleme adayı olduktan sonra Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli araştırmaları yapmaya başladı. İşte merak edilen MasterChef Eray Aksungur'un hayat hikayesi...

MASTERCHEF ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

MasterChef Eray Aksungur, 1997 yılında Bolu’da doğdu. Eray, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı attı ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başladı. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev aldı.

Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yaptı. Ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etti.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarıştı ve orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirdi.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazandı.