MasterChef Eray kimdir? MasterChef 2020 son altısına giren Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Eray, MasterChef Türkiye’de son altısına girmeyi başaran yarışmacılardan biri. Geçtiğimiz hafta Kırmızı takım kaptanı olan ve potaya giren Eray, MasterChef’te dokunulmazlığı en çok kazanan yarışmacı. Peki, MasterChef Eray kimdir? Eray Aksungur kaç yaşında, aslen nereli?

Yayınlanma Tarihi: 07.12.2020 19:44
Değiştirme Tarihi: 07.12.2020 19:44
MasterChef Eray kimdir? MasterChef 2020 son altısına giren Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de sezonun son altı yarışmacısı belli oldu. Son bölümde yapılan eleme gecesi sonrasında MasterChef Eray da son altı arasına girmeyi başardı. Yarışmanın dikkat çeken isimlerinden biri olan MasterChef Eray Aksungur’un hayatına dair bilgiler yine araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

MasterChef Eray Aksungur, 1997 yılında Bolu’da doğdu. Eray, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı attı ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başladı. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev aldı.

Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yaptı. Ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etti.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarıştı ve orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirdi.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazandı.