MasterChef Eray kimdir? MasterChef 2020 eleme adayı olan Eray Aksungur kaç yaşında, nereli?

MasterChef Eray, bu haftanın eleme adaylarından biri. Geçen hafta mavi takım kaptanı olan, bu hafta ise mavi takıma en sonda seçilen MasterChef Eray, son dokunulmazlık oyunu sonrasında eleme potasına girdi. MasterChef 2020’nin iddialı yarışmacılarından olan Eray Aksungur, programda rahat tavırları ile dikkat çekiyor. Peki, MasterChef Eray kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2020 18:34
Değiştirme Tarihi: 01.11.2020 18:34
MasterChef Eray kimdir? MasterChef 2020 eleme adayı olan Eray Aksungur kaç yaşında, nereli?

TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam veda eden isim belli olacak. Bu akşam eleme oyununda mücadele edecek yarışmacılardan biri de MasterChef Eray. Eleme gecesi merakla beklenirken eleme adayları izleyiciler tarafından araştırılıyor. Peki, MasterChef Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte 23 yaşındaki yarışmacı hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

MasterChef Eray Aksungur, 1997 yılında Bolu’da doğdu. Eray, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı attı ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başladı. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev aldı.

Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yaptı. Ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etti.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarıştı ve orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirdi.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazandı.