MasterChef Eray kimdir? Eleme adayı olan MasterChef 2020 yarışmacısı Eray Aksungur nereli, kaç yaşında?

MasterChef Eray, bu haftanın altı eleme adayından birisi. MasterChef 2020’nin iddialı yarışmacılarından olan Eray Aksungur, programda yaptığı yemekler kadar rakipleri ile atışmaları da ile de dikkat çekiyor. Bu akşam eleme adayı olması nedeniyle yeni bölüm öncesinde MasterChef izleyicileri tarafından Eray Aksungur kimdir araştırılıyor. Peki, MasterChef Eray kimdir, kaç yaşında, mesleği nedir? MasterChef 2020 yarışmacısı Eray Aksungur nereli?

Yayınlanma Tarihi: 04.10.2020 19:48
Değiştirme Tarihi: 04.10.2020 19:48
MasterChef Eray kimdir? Eleme adayı olan MasterChef 2020 yarışmacısı Eray Aksungur nereli, kaç yaşında?

Heyecanla izlenen MasterChef 2020’de bu akşam bir kişi elenecek. Yeni yarışmanın katılmayacağı programda MasterChef Eray da bu haftanın eleme adaylarından biri. MasterChef 2020’nin dikkat çeken isimlerinden olan Eray Aksungur, bu akşam eleme öncesinde izleyicileri tarafında internette sorgulanmaya başladı. Peki, MasterChef 2020 yarışmacısı Eray Aksungur kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF ERAY AKSUNGUR KİMDİR?

MasterChef Eray Aksungur, 1997 yılında Bolu’da doğdu. Eray, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı attı ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başladı. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev aldı.

Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yaptı. Ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etti.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarıştı ve orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirdi.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazandı.