MasterChef Eray Aksungur acı haberi sosyal medyadan duyurdu: Kıymetli dedemi kaybettim

Geçtiğimiz pazar akşamı MasterChef Türkiye'ye veda eden ve MasterChef'i 5. tamamlayan Eray Aksungur, gidişinin ardından Instagram hesabından acı bir haberi takipçilerine duyurdu. MasterChef Eray, dedesinin vefat ettiğini belirtti. İnternet kullanıcıları MasterChef Eray Aksungur'un bu paylaşımı sonrası internette şu aramaları yaptı: MasterChef Eray kimdir, kaç yaşında, nereli, dedesi neden vefat etti? 

Yayınlanma Tarihi: 22.12.2020 09:30
Değiştirme Tarihi: 22.12.2020 11:13

Bu hafta MasterChef'te kim elendi sorusu, geçtiğimiz pazar akşamı yanıtını bulmuştu. MasterChef Eray Aksungur, yarışmaya veda ederek 5. olma başarısı göstermişti. Veda sırasında gözyaşlarına boğulan Eray, sonrasında yaptığı paylaşımla da takipçilerini hüzne boğdu. 

MasterChef Eray, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla acı haberi takipçilerine duyurdu. Eray, dedesinin hayatını kaybettiğini belirtti. 

MASTERCHEF ERAY'IN DEDESİYLE İLGİLİ PAYLAŞIMI

Elendiği gün dedesi vefat eden Eray Aksungur, "Arkadaşlar Masterchef mücadelemde bana destek olduğunuz için çok teşekkür ederim gönül isterdiki uzunca şeyler yazmak fakat canım annemin babası kıymetli dedemi kaybettiğim haberini bu akşam aldım başımız sağolsun" mesajını paylaştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF ERAY AKSUNGUR KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? NERELİ? 

1997 yılında Bolu’da doğan Eray Aksungur, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı atmış ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başlamıştır. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev almıştır. Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yapmış; ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etmiştir.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarışmış; orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirmiştir.

Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazanmıştır.

İlgili Sayfalar: Magazin