MasterChef Emir kimdir? MasterChef Türkiye’de kırmızı takım kaptanı seçilen Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında?

Emir Elidemir, bu akşam oynanan kaptanlık oyunu sonrasında Kırmızı takım kaptanı seçildi. MasterChef Türkiye’nin altıncı haftasında Kırmızı takım kaptanı seçilen Emir Elidemir, bir hafta boyunca Mavi takım ile mücadele edecek takımı oluşturdu. Peki, MasterChef Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 21.09.2020 22:52
Değiştirme Tarihi: 21.09.2020 22:52
MasterChef Emir kimdir? MasterChef Türkiye’de kırmızı takım kaptanı seçilen Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de heyecan altıncı hafta ile devam ediyor. Yeni haftanın ilk gününde oynanan kaptanlık oyunu sonucunda kaptanlar belirlendi. Mavi takım kaptanı tarafından MasterChef Emir, kırmızı takım kaptanı olarak seçildi. Merak edilen MasterChef Emir Elidemir’in hayat hikayesi, kariyeri ve tüm bilgiler haberimizde.

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

31 Ağustos 1994’te dünyaya gözlerini açan Emir Elidemir, Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin) , Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin) , Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restarant'ta (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbuldaki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.