MasterChef Emir kimdir? MasterChef Türkiye 2020 üçüncüsü olan Emir Elidemir kaç yaşında, nereli?

MasterChef Emir, sezonu üçüncü olarak tamamladı. Emir Elidemir, bu akşam MasterChef Türkiye yarı finalinde Serhat’la karşılaştı. Yapılan üç yemek sonrasında şeflerden rakibine göre daha az puan alan MasterChef Emir, yarışmaya üçüncü olarak veda etti. Peki, MasterChef Emir kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2020 00:17
Değiştirme Tarihi: 30.12.2020 00:17
MasterChef Emir kimdir? MasterChef Türkiye 2020 üçüncüsü olan Emir Elidemir kaç yaşında, nereli?

Ekranların heyecanla izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam yarı final heyecanı yaşandı. Emir ile Serhat arasındaki düello sonucunda ikinci finalist belli oldu. Masterchef Emir, bu akşamki mücadele sonrasında üçüncü oldu ve yarışmaya veda etti. Elenmesi sonrasında MasterChef Emir Elidemir’in hayat hikayesi araştırılmaya başlandı. İşte Emir Elidemir hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994’te doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Emir Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin), Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin), Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restoran’da (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbul’daki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.

Emir Elidemir Instagram hesabı: https://www.instagram.com/emirelidemir/?hl=tr