MasterChef Emir kimdir? MasterChef 2020’de haftanın 4. eleme adayı Emir Elidemir kaç yaşında, nereli?

MasterChef Emir, haftanın 4. eleme adayı oldu. Ekranlarında en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de bu hafta Kırmızı takım kaptanı Emir seçildi. Kurduğu takımla iki dokunulmazlık oyununu kaybeden Emir, bu akşam da oylama sonucunda eleme potasına girdi. Peki, MasterChef Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte yarışmacı hakkındaki merak edilenler…

Yayınlanma Tarihi: 23.10.2020 00:42
Değiştirme Tarihi: 23.10.2020 00:42
MasterChef Emir kimdir? MasterChef 2020’de haftanın 4. eleme adayı Emir Elidemir kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye’de onuncu haftanın eleme adayları belli olmaya başladı. Bu akşam oynanan dokunulmazlık oyunu sonrasında dördüncü eleme adayı Emir oldu. Yeni haftada Kırmızı takım kaptanı seçilen Emir, MasterChef 2020’nin iddialı isimlerinden biri. MasterChef takipçileri tarafından hakkında bazı konular sürekli araştırılan Emir, eleme adayı olması sonrasında yine sorgulanmaya başlandı. Peki, MasterChef Emir kimdir? Emir Elidemir kaç yaşında, aslen nereli? İşte MasterChef Emir hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994’te doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin) , Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin) , Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restarant'ta (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbuldaki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.

Emir Elidemir Instagram hesabı: https://www.instagram.com/emirelidemir/?hl=tr