MasterChef Emir kimdir? MasterChef 2020 son altısına giren Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Emir, MasterChef Türkiye’nin son altısına girmeyi başaran yarışmacılardan biri. Yarışmanın dikkat çeken isimlerinde olan Emir Elidemir, özellikle sosyal medya hesaplarını en aktif kullanan, en çok takipçi sayısına sahip yarışmacı. MasterChef’de de mutfak bilgisi ve hünerlerini ispatlayan Emir Elidemir, böylece son altı arasına girdi. Peki, MasterChef Emir kimdir? Emir Elidemir kaç yaşında, aslen nereli?

Yayınlanma Tarihi: 07.12.2020 20:27
Değiştirme Tarihi: 07.12.2020 20:27
MasterChef Emir kimdir? MasterChef 2020 son altısına giren Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de sezonun son altı yarışmacısı belli oldu. Son bölümde yapılan eleme gecesi sonrasında MasterChef Emir da son altı arasına girmeyi başardı. Yarışmanın dikkat çeken isimlerinden biri olan MasterChef Emir Elidemir’ın hayatına dair bilgiler yine araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994’te doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Emir Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin), Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin), Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restoran’da (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbul’daki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.

Emir Elidemir Instagram hesabı: https://www.instagram.com/emirelidemir/?hl=tr