MasterChef Emir kimdir? MasterChef 2020 ilk çeyrek finalisti Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

MasterChef Emir, bu akşam oynanan düelloyu kazandı ve MasterChef 2020’de ilk çeyrek finalisti oldu. Büyük heyecanla izlenen MasterChef son bölümde Emir Elidemir, üniformayı giymeye hak kazanan ve ceketin üzerine ismini yazdıran ilk yarışmacı oldu. Peki, MasterChef Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte yarışmacı hakkında merak edilenler…

Yayınlanma Tarihi: 20.12.2020 00:48
Değiştirme Tarihi: 20.12.2020 00:48
MasterChef Emir kimdir? MasterChef 2020 ilk çeyrek finalisti Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam ilk çeyrek finalist belli oldu. MasterChef’te bu akşam Emir ile Özgül arasında bir düello oynandı. Oyunda düelloyu kazanan MasterChef Emir oldu ve yarışmada son dörde kalmayı başardı. Böylece 100 bin kişiden fazla kişinin başvurduğu yarışmada üniformayı giymeye hak kazanan ilk yarışmacı Emir Elidemir oldu. Böylece MasterChef Emir kimdir bir kez daha araştırılmaya başlandı. İşte MasterChef Emir Elidemir hakkında merak edilenler ve Emir Elidemir’in Instagram hesabı…

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994’te doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Emir Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin), Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin), Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restoran’da (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbul’daki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.

Emir Elidemir Instagram hesabı: https://www.instagram.com/emirelidemir/?hl=tr

 

İlgili Sayfalar: Magazin