MasterChef Emir kimdir? MasterChef 2020 finalist adayı Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Emir, bu akşam finale kalan ikinci yarışmacı olmak için mücadele verecek. Altı aylık MasterChef serüveninde çeyrek finale kalan ilk yarışmacı olarak adını yazdıran Emir Elidemir’in hayat hikayesi yeni bölüm öncesinde araştırılıyor. Peki, MasterChef Emir kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Emir Elidemir hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 26.12.2020 18:13
Değiştirme Tarihi: 26.12.2020 18:13
MasterChef Emir kimdir? MasterChef 2020 finalist adayı Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye’de bu akşam Emir’in de yer aldığı eleme finali heyecanla bekleniyor. MasterChef Emir, Özgül ve Barbaros ile kıyasıya bir mücadeleye girecek ve ikinci finalist olmaya çalışacak. Başarılı yarışmacının Instragram hesabı, MasterChef izleyiciler tarafından büyük ilgi görüyor. Peki, MasterChef Emir kimdir? İşte 26 yaşındaki Emir Elidemir’in hayat hikayesi…

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994’te doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Emir Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin), Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin), Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restoran’da (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbul’daki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.

Emir Elidemir Instagram hesabı: https://www.instagram.com/emirelidemir/?hl=tr