MasterChef Emir kimdir? MasterChef 2020 eleme adayı olan Emir Elidemir kaç yaşında, nereli?

MasterChef Emir, sevilen yarışmada izleyiciler tarafından sıklıkla araştırılan yarışmacılardan biri. Instagram hesabını çok aktif olarak kullanılıyor ve takipçileri ile yaptığı yemekleri tarifleri ile birlikte paylaşıyor. Yarışmada iddiasını sürdürmek isteyen Emir Elidemir, bu akşam eleme gecesinde mücadele edecek. Peki, MasterChef Emir kimdir? İşte Emir Elidemir hakkında bilinenler…

Yayınlanma Tarihi: 18.10.2020 19:42
Değiştirme Tarihi: 18.10.2020 19:42
MasterChef Emir kimdir? MasterChef 2020 eleme adayı olan Emir Elidemir kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye 2020’de heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Bu akşam MasterChef veda gecesinde haftanın eleme adaylarından biri olan Emir de mücadele edecek. Yurtdışında birçok ülkede yemek üzerine deneyim kazanan MasterChef Emir, 300 binin üzerinde Instagram takipçisi ile de bu deneyimlerine paylaşıyor. Dikkat çeken yarışmacı hakkında Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli soruları sıklıkla araştırılıyor. İşte MasterChef Emir Elidemir hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994’te doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin) , Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin) , Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

Haber ile ilgili metin girin!.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restarant'ta (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbuldaki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.

Haber ile ilgili metin girin!.

Emir Elidemir Instagram hesabı: https://www.instagram.com/emirelidemir/?hl=tr