MasterChef Emir kimdir? Kırmızı takım kaptanı olan Emir Elidemir kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Emir, yeni haftada Kırmızı takım kaptanı oldu. Yarışmanın dikkat çeken isimlerinden biri olan MasterChef Emir, birçok ülkede kazandığı aşçılık deneyimini programda sergiliyor. Bu deneyimlerini sosyal medya hesabından da paylaşan Emir Elidemir, kaptan olması sonrasında internette araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Emir kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte MasterChef 2020 yarışmacısı Emir Elidemir hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2020 22:55
Değiştirme Tarihi: 19.10.2020 22:55
MasterChef Emir kimdir? Kırmızı takım kaptanı olan Emir Elidemir kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Türkiye'de yeni hafta tüm hızıyla başladı! MasterChef’te bu akşam oynanan kaptanlık oyunu sonrasında Kırmızı takım kaptanı olarak Emir Elidemir seçildi. 26 yaşında olan MasterChef Emir, programla birlikte sosyal medyada da en çok takip edilen yarışmacılardan biri. Bu akşam kaptan seçilmesi ile birlikte aslen nereli olduğu, ne iş yaptığı, nerede çalıştığı gibi konular merak konusu oldu. İşte MasterChef 2020 yarışmacısı Emir Elidemir hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994’te doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin) , Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin) , Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restarant'ta (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbuldaki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.

Emir Elidemir Instagram hesabı: https://www.instagram.com/emirelidemir/?hl=tr