MasterChef Emir kimdir? Haftanın eleme adaylarından olan Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Emir, bu haftanın eleme adaylarından biri oldu. Sevilen yarışmada bu hafta Kırmızı takım kaptanı olan Emir Elidemir, MasterChef Türkiye’nin onuncu haftasında eleme potasına giren dördüncü yarışmacı olmuştu. Bu akşam eleme gecesinde mücadele edecek olan MasterChef Emir’e dair bilgiler sorgulanmaya başlandı. Peki, MasterChef Emir kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Emir Elidemir hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2020 18:33
Değiştirme Tarihi: 25.10.2020 18:33
MasterChef Emir kimdir? Haftanın eleme adaylarından olan Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de rekabet her geçen gün daha da artıyor. Haftanın eleme adaylarından biri olan Emir Elidemir, Kırmızı takımla başladığı haftada eleme potasına girdi. Yarışmanın iddialı isimlerinden olan MasterChef Emir kimdir sorusu eleme gecesi öncesinde sorulmaya başlandı. Peki, MasterChef Emir Elidemir kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor? İşte 26 yaşındaki yarışmacı hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994’te doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin) , Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin) , Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restarant'ta (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbuldaki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.

Emir Elidemir Instagram hesabı: https://www.instagram.com/emirelidemir/?hl=tr