MasterChef Emir kimdir? 3. eleme adayı olan MasterChef Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

MasterChef Emir kimdir? MasterChef Emir, bu hafta Mavi takımda mücadele ediyor. Bu akşam oynanan dokunulmazlık oyunu sonrasında eleme potasına girdi ve haftanın üçüncü eleme adayı oldu. Yarışmanın iddialı isimlerinden biri olan Emir Elidemir, eleme adayı olması sonrasında izleyiciler tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Emir kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Emir Elidemir hakkındaki bilgiler...

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2020 23:49
Değiştirme Tarihi: 15.10.2020 23:49
MasterChef Emir kimdir? 3. eleme adayı olan MasterChef Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

MasterChef Türkiye'de bu haftanın üçüncü eleme adayı Emir oldu. MasterChef 2020 izleyiciler tarafından en çok araştırılan isimlerden biri de Emir Elidemir. MasterChef 2020 yarışmacıları olan ve dokuz haftadır mücadelesini sürdüren Emir, bu hafta bireysel dokunulmazlığı kazanan kişi tarafından eleme potasına gönderildi. Peki, MasterChef Emir kimdir? Emir Elidemir kaç yaşında, mesleği nedir?

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994’te doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin) , Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin) , Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restarant'ta (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbuldaki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.