MasterChef eleme adayları kimler? Eleme nasıl olacak? İşte MasterChef Türkiye’de ilk haftanın eleme adayları

MasterChef Türkiye 2020’de takımların lezzet mücadelesi devam ediyor. Seçmeler sonrasında son 16’ya kalan yarışmacılar, ilk kez kaptanlık oyunu oynadı ve sonrasında Mavi takım ile Kırmızı takım kadroları belli oldu. MasterChef 2020’de Mavi takım ve Kırmızı takım arasında iki dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu oyunlar sonucunda dört eleme adayı belirlendi. MasterChef'in ilk haftasında yarışmaya veda edecek isim merak ediliyor. Peki, MasterChef’te eleme adayları kimler oldu? MasterChef Türkiye’nin eleme adayları hangi yarışmacılar oldu? MasterChef 2020’de elemeler nasıl olacak?

Yayınlanma Tarihi: 21.08.2020 18:11
Değiştirme Tarihi: 21.08.2020 18:11
MasterChef eleme adayları kimler? Eleme nasıl olacak? İşte MasterChef Türkiye’de ilk haftanın eleme adayları

TV8’in fenomen yarışması MasterChef Türkiye’nin 3. sezonunda heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Büyük bir ilgiyle takip edilen yarışmada çok merak edilen MasterChef ana kadro yarışmacıları geçen hafta sona eren seçmeler sonrasında belli oldu. Bu yarışmacılar, kaptanlık oyunu oynadılar ve sonrasında sezonun ilk Mavi takım ve Kırmızı takımı belirlendi. Bu şekilde belirlenen takımlar, MasterChef’te oynadıkları dokunulmazlık oyunları sonrasında eleme adayları belli oldu. İşte MasterChef Türkiye 2020’de ilk haftanın eleme adayları…

MASTERCHEF’TE ELEME NASIL OLACAK?

MasterChef 2020’de her hafta kaptanlık oyunu sonrasında belirlenen Mavi takım ile Kırmızı takım, haftada üç dokunulmazlık oyunu oynayacak. Dokunulmazlık oyununu kaybeden takım, bireysel dokunulmazlık oyunu kendi arkadaşları ile mücadele edecek. Bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı, bir takım arkadaşını eleme adayı olarak belirleyecek. Sonrasında oylama yapılacak ve ismi en çok yazılan kişi, günün ikinci eleme adayı olacak. Oylama sırasında bireysel dokunulmazlığı kazanan ve ilk eleme adayının ismi yazılamayacak.

Bu şekilde üç dokunulmazlık oyunu sonrasında 6 eleme adayı ortaya çıkacak. Bu eleme adayları arasında bir eleme oyunu oynanacak. Bu oyunu kaybeden yarışmacı, MasterChef Türkiye’den elenmiş olacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu Salı günü oynandı. Bu oyunu kazanan takım Mavi takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için yarıştılar. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Duygu oldu ve ilk eleme adayı olarak Celal’in adını verdi. Sonrasında yapılan Kırmızı takım içindeki oylamada en çok ismi yazılan Sedat oldu. Böylece günün ikinci eleme adayı belli oldu.

MasterChef’te Kırmızı takım ile Mavi takım arasında ikinci dokunulmazlık oyunu Çarşamba günü oynandı. Bu sefer kazanan Kırmızı takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Özgül oldu ve Eray’ın ismini eleme adayı olarak açıkladı. Devamında yapılan oylamada en çok ismi yazılan Esra, günün ikinci, haftanın dördüncü eleme adayı oldu.

MasterChef 2020’de Mavi takım ve Kırmızı takım, bir kez daha dokunulmazlık oyunu oynayacak. Bu oyunda kaybeden takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynayacak. Böylece haftanın 5 ve 6. Eleme adayları belli olacak. Böylece belirlenen eleme adayları arasında oynanacak eleme oyunu sonunda MasterChef Türkiye’ye ilk veda eden isim ortaya çıkacak.