MasterChef eleme adayları belli oldu, Somer Şef'in oylama sonrası sözleri yarışmaya damga vurdu

MasterChef Türkiye eleme adayları, ilgiyle takip edilen yarışma programının 29 Eylül 2020 tarihli bölümü itibariyle yanıt buldu. Bir önceki MasterChef bölümünde kaptanlık oyunu ardından takımların oluşmasıyla birlikte yarışmanın son bölümünde takımlar haftanın ilk MasterChef Türkiye dokunulmazlığında karşı karşıya geldi. Peki MasterChef'te kim kazandı? MasterChef eleme adayları kim oldu? MasterChef'te potaya kimler gitti? 

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2020 09:56
Değiştirme Tarihi: 30.09.2020 10:00

MasterChef Türkiye son bölümünde heyecan dolu bir dokunulmazlık mücadelesi vardı. Şefler, 2 takım yarışmacısına 8 farklı yemek vereceklerini ve yarışmacıların takım halinde değil, düellolarda eşleşerek mücadele edeceğini açıkladı. 28 Eylül MasterChef bölümünde kaptanlık düellosunu kazanan Barbaros, dokunulmazlık oyunu öncesi büyük bir avantajı elde etti. Somer Şef'in yaptığı açıklama ile Barbaros, rakip takım yarışmacılarını, kendi takım arkadaşlarıyla eşleştirme hakkı elde etti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF SON BÖLÜMDE DÜELLO KONSEPTİNİN ADI: PİLAVLAR

MasterChef son bölümde Mehmet Yalçınkaya, dokunulmazlık konseptinin 'pilavlar' olduğunu açıkladı. 8 farklı pilav çeşidinin yapılacağını söyleyen Mehmet Şef, daha sonra bu pilavları tek tek açıkladı. 

MASTERCHEF DÜELLOSUNDA KİM KİMLE EŞLEŞTİ?

Düellolarda eşleşme avantajını elinde bulundan MasterChef Barbaros, kimin kime karşı mücadelede edeceğini şöyle açıkladı:

Haber ile ilgili metin girin!.

1- Arpa şehriyeli pilav: Walison - Uğur
2- Kuşkonmazlı Risotto: Emir - Özgül
3- Çin pilavı: Barbaros - Serhat
4- Özbek pilavı: Duygu - Didem
5- Ciğerli iç pilav: Esra - Furkan
6- Sebzeli bulgur pilavı: Ebru - Tanya
7- Patatesli çilav: Ayyüce - Eray
8- Hamsili pilav: Berker - Sefa

MASTERCHEF ŞEFLERİ, SIRA SIRA TADIM YAPIP KAZANANI AÇIKLADI

MasterChef Türkiye'de 8 farklı pilav çeşidini yapmak için karşı karşıya gelen yarışmacılar, büyük mücadele verdi. Şefler her istasyonda sırasıyla tadım yapıp, kararlarını da orada açıkladı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'te kim kazandı sorusunun cevabı merak edildi. 8 farklı pilav çeşidini en iyi yapmak isteyen yarışmacılar ellerinden geleni yaptı. 8 tabağı da tek tek tadan şefler, MasterChef Dokunulmazlık oyununun kazanının 5-3'lük skorla Serhat'ın kaptanlığını yaptığı mavi takım olduğunu açıkladı. 

 

SÜRPRİZ ÖDÜL

MasterChef yeni bölümünde şefler, dokunulmazlık oyununu kazanan takımın, lüks bir restoranda takım halinde yemek yiyeceğini açıkladı. MasterChef dokunulmazlık ödülüyle birlikte yarışmacılar daha bir motive oldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNU: SOMER ŞEF'İN İMZA YEMEĞİ: TOPİK 

MasterChef son bölümünde kaybeden ve 2 eleme adayı çıkaracak olan taraf, MasterChef Barbaros'un kaptanlığını üstlendiği Kırmızı Takım oldu. Yarışmacılar, dokunulmazlık sonrası Bireysel Dokunulmazlık için mutfaktaki yerlerini aldılar. MasterChef son bölümünde yarışmacılardan Somer Şef'in imza yemeği olan Topik istendi. Somer Şef, topik yapımını, topik tarifini ve topik püf noktalarını yarışmacılara detaylı şekilde anlattı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef kırmızı takım yarışmacıları arasında, diğer takım arkadaşlarına göre Topik yapımında öne çıkan 3 isim MasterChef Barbaros, MasterChef Emir ve MasterChef Duygu oldu. Bu isimleri açıklayan isim ise Danilo Şef oldu. Danilo Şef, 3 isim arasından daha başarısızı olan tabağın Duygu olduğunu söyledi. Somer Şef, MasterChef Duygu'nun çok ufak bir hatası olduğunu ve bu nedenle kaybetmiş olmasına üzüldüğünü dile getirdi. Mehmet Şef ise, MasterChef'te dokunulmazlığı kazanan yarışmacıyı açıkladı ve bir kişiyi eleme potasına gönderek ismi ilan etti. Mehmet Şef, dokunulmazlığı kazanan ismin MasterChef Emir olduğunu belirtti. Somer Şef, Barbaros'un topiğini de çok beğendiğini ancak çok az bir farkla ikinci olduğunu dile getirdi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF EMİR, HAFTANIN İLK ELEME POTASINA GİDECEK İSMİ AÇIKLADI

MasterChef Emir Elidemir, MasterChef'te haftanın ilk eleme adayı olacak ismini açıkladı. 'Arkadaşlar öncelikle özür diliyorum. Benim tabağım kaybetti ve takım oyununu kaybettik. Çok da iyi bildiğim bir yemekti ve hepinizden özür diliyorum' diyen Emir, 'Uzmanlık alanındı ve sen de kaybettin diyerek' eleme potasına MasterChef Esra'yı gönderdi. Esra, 'Hafta sonu potadaki arkadaşlarla görüşmek üzere' dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF İKİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU? YİNE BÜYÜK GERGİLNİK

MasterChef'te haftanın ilk oylaması yapıldı. Emir, dokunulmazlığı kazanarak Esra'yı eleme potasına gönderdi. Diğer yarışmacılar, haftanın ilk oylamasıyla birlikte MasterChef ikinci eleme adayını da belirledi. Barbaros, dokunulmazlığı kazanan Emir'e, 'Ben kazansaydım seni yazacaktım' dedi. 

MasterChef Barbaros ilk oyunu Ayyüce'ye, ikincisini ise Duygu'ya verdi. 

MasterChef Duygu 1. oyunu Wallison'a 2. oyunu da  Ayyüce'ye verdi.

MasterChef Ebru, 1. oyunu Duygu'ya 2. oyunu da Walison'a verdi.

MasterChef Ayyüce, 1. oyunu Duygu'ya 2. oyunu da Barbaros'a verdi. 

MasterChef Berker, 1. oyunu Duygu'ya 2. oyunu da Walison'a verdi.

MasterChef Walison, 1 oyunu Berker'e 2. oyunu da Duygu'ya verdi.

MasterChef Esra, 1 oyunu Ayyüce'ye 2. oyunu da Duygu'ya verdi.

Böylece MasterChef'te ikinci eleme adayı Duygu oldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

SOMER ŞEF'İN SÖZLERİ DAMGA VURDU

MasterChef'te oylama sonrası konuşma yapan Somer Şef dikkat çeken ifadeler kullandı:

Haber ile ilgili metin girin!.

Emir'e oylarına geçmeden önce şunları söylemek istiyorum. Beni kişisel olarak rahatsız etti, eminim diğer şefleri de rahatsız etti. Hepiniz gibi Walison da burada yarışmacı, hepiniz gibi onun da bir savaşı var. O yüzden Walison'a ne versek kaybedecekti, birini verdik yaklaşımını beğenmedim. Bunu söylemesem rahat edemezdim. Walison'un ki o kadar yakındı ki, bayağı bir arada kaldı. Hatta oy çokluğuyla kaybetti, kötü bir pilav yaptığı için değil, Uğur'unki bir tık öne geçtiği için kaybetti. Walison bunu kaybedeceğine başka bir şey kaybetsin düşüncesi benim kabul edebileceğim bir şey değil