MasterChef Ebru kimdir? MasterChef 2020’ye veda eden Ebru Has kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Ebru, bu hafta yarışmaya veda eden isim oldu. Haftaya Kırmızı takımla başlayan ve haftanın ilk eleme adayı olan Ebru, kendi takımından iki arkadaşı ile oynadığı eleme oyununu kaybetti ve MasterChef Türkiye 2020 yedincisi olarak yarışmaya veda etti. Peki, MasterChef’ten elenen Ebru Has kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 07.12.2020 00:22
Değiştirme Tarihi: 07.12.2020 00:22
MasterChef Ebru kimdir? MasterChef 2020’ye veda eden Ebru Has kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye’den bu hafta elenen isim Ebru Has oldu. MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna giren 16. yarışmacı olan Ebru Has, bu akşam yapılan eleme oyunu sonrasında yarışmadan elendi. Böylece Ebru Has, MasterChef 2020’nin yedincisi olmayı başardı. Peki, MasterChef Ebru kimdir? Ebru Has kaç yaşında, nereli? İşte yarışmacı hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF EBRU HAS KİMDİR?

28 yaşındaki Ebru Has, aslen Düzce Akçakocalıdır. İlkokulda profesyonel voleybol hayatının başlangıcını yapan Ebru Has, Eczacıbaşı’nda voleybola başlamış; ardından yıllarca FMV Işık Okulları ve İBB Spor Kulübü’nde ter dökmüştür.

Doğa Koleji’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Teknolojisini bitiren Has, bunun akabinde Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary İnstitute Aşçılık kursunda eğitimlerini tamamladıktan sonra Moevenpick Hotel’de staj yapmıştır.

Stajının ardından 1 yıl Wyndham Grand Levent Hotel’de çalışan Ebru Has, Emirgan’da La Boom adlı restaurantta çalışma hayatına devam etmiştir. Bu sırada yeni bir karar alarak Malta’ya giden ve 6 ay İngilizce eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye geri dönen Has, Türkiye’ye dönmesinin ardından İstanbul Balat Cafe Restaurantta Executive Chef olarak görev almıştır.

Bu görevin ardından bir yıl kadar da Bursa’da Asmadan Enoteca Bistro’da çalıştıktan sonra, Ayvalık Mado’da Executive Chef olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

Aynı zamanda pilates eğitmenliği de yaptığını ifade eden Ebru Has’nın Instagram adresi ebruhasofficial‘dir. Ebru Has’ın Instagram adresinde 59 binden fazla takipçisi bulunmaktadır.