MasterChef Ebru kimdir? Eleme adayı olan Ebru Has aslen nereli, ne iş yapıyor, kaç yaşında?

MasterChef Ebru, bu haftanın eleme adaylarından biri oldu. Sekizinci haftada Mavi takım kaptanı olan Esra tarafından Kırmızı takım kaptanı seçilen Ebru, ilk kaptanlık serüveninde 3-0’lık yenilgi yaşadı. Son dokunulmazlık oyunu sonrasında ise potaya girmekten kurtulamadı. Eleme gecesi öncesinde Ebru Has kimdir, kaç yaşında, evli mi şeklinde araştırmalar yoğunlaştı. Peki, MasterChef 2020 yarışmacısı Ebru Has kimdir? İşte merak edilenler…

Yayınlanma Tarihi: 11.10.2020 19:53
Değiştirme Tarihi: 11.10.2020 19:53
MasterChef Ebru kimdir? Eleme adayı olan Ebru Has aslen nereli, ne iş yapıyor, kaç yaşında?

TV8’in ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam eleme gecesi heyecanı yaşanacak. Birbirinden iddialı eleme adaylarından biri de bu haftanın Kırmızı takım kaptanı olan MasterChef Ebru. Takımıyla birlikte dokunulmazlık oyununda 3-0’lık yenilgi alan Ebru Has, eleme adaylarından biri oldu. Peki, MasterChef Ebru Has kimdir? İşte yarışmacı hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF EBRU HAS KİMDİR?

28 yaşındaki Ebru Has, aslen Düzce Akçakocalıdır. İlkokulda profesyonel voleybol hayatının başlangıcını yapan Ebru Has, Eczacıbaşı’nda voleybola başlamış; ardından yıllarca FMV Işık Okulları ve İBB Spor Kulübü’nde ter dökmüştür.

Doğa Koleji’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Teknolojisi’ni bitiren Has, bunun akabinde Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary İnstitute Aşçılık kursunda eğitimlerini tamamladıktan sonra Moevenpick Hotel’de staj yapmıştır.

Stajının ardından 1 yıl Wyndham Grand Levent Hotel’de çalışan Ebru Has, Emirgan’da La Boom adlı restaurantta çalışma hayatına devam etmiştir. Bu sırada yeni bir karar alarak Malta’ya giden ve 6 ay İngilizce eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye geri dönen Has, Türkiye’ye dönmesinin ardından İstanbul Balat Cafe Restaurantta Executive Chef olarak görev almıştır.

Bu görevin ardından bir yıl kadar da Bursa’da Asmadan Enoteca Bistro’da çalıştıktan sonra, Ayvalık Mado’da Executive Chef olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

Aynı zamanda pilates eğitmenliği de yaptığını ifade eden Ebru Has’nın Instagram adresi ebruhasofficial‘dir. Ebru Has’ın Instagram adresinde 59 binden fazla takipçisi bulunmaktadır.