MasterChef Ebru Has kimdir? MasterChef Ebru kaç yaşında, mesleği ne?

MasterChef Ebru Has kimdir? MasterChef Türkiye 9 Eylül bölümünde eleme adayı olan MasterChef Ebru Has, MasterChef izleyicileri tarafından merak ediliyor. Haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu sonrası bireysel dokunulmazlığa çıkan mavi takımda, kazanan isim olan Emir, haftanın üçüncü eleme adayı olarak Ebru'Nun ismini söyledi. Ebru'nun eleme adayı olmasıyla birlikte yarışmanın sıkı takipçileri bu haftaki eleme adaylarından Ebru'nun kim olduğunu, kaç yaşında olduğunu ve mesleğini şimdiden sorgulamaya başladı! Peki MasterChef Ebru kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte hepsinin cevabı...

Yayınlanma Tarihi: 10.09.2020 00:08
Değiştirme Tarihi: 10.09.2020 00:08
MasterChef Ebru Has kimdir? MasterChef Ebru kaç yaşında, mesleği ne?

MasterChef Türkiye Ebru Has kimdir? 9 Eylül 2020 tarihinde TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan MasterCHef Türkiye son bölümünde, yarışmacının sıkı takipçileri tarafından cevabı en çok merak edilen sorulardan biri de bu oldu. Haftanın ikinci bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan MasterChef Emir Elidemir'in üçüncü eleme adayı olarak Ebru'yu söylemesinin ardından izleyiciler, MasterChef Ebru kimdir, kaç yaşında, MasterChef Ebru instagram hesabı var mı gibi soruların cevaplarını merak etti.


MASTERCHEF'İN BU HAFTAKİ ELEME ADAYLARINDAN EBRU HAS KİMDİR?

28 yaşındaki Ebru Has, aslen Düzce Akçakocalıdır. İlkokulda profesyonel voleybol hayatının başlangıcını yapan Ebru Has, Eczacıbaşı’nda voleybola başlamış; ardından yıllarca FMV Işık Okulları ve İBB Spor Kulübü’nde ter dökmüştür.

Doğa Koleji’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Teknolojisi’ni bitiren Has, bunun akabinde Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary İnstitute Aşçılık kursunda eğitimlerini tamamladıktan sonra Moevenpick Hotel’de staj yapmıştır.

Stajının ardından 1 yıl Wyndham Grand Levent Hotel’de çalışan Ebru Has, Emirgan’da La Boom adlı restaurantta çalışma hayatına devam etmiştir. Bu sırada yeni bir karar alarak Malta’ya giden ve 6 ay İngilizce eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye geri dönen Has, Türkiye’ye dönmesinin ardından İstanbul Balat Cafe Restaurantta Executive Chef olarak görev almıştır.

Bu görevin ardından bir yıl kadar da Bursa’da Asmadan Enoteca Bistro’da çalıştıktan sonra, Ayvalık Mado’da Executive Chef olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

Aynı zamanda pilates eğitmenliği de yaptığını ifade eden Ebru Has, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda olmaya hak kazanan isimler arasında yer almaktadır.

MasterChef Ebru'nun Instagram hesabı 'ebruhasofficial'dır. Ebru'nun Instagramda 60 binden fazla takipçisi bulunmaktadır.