MasterChef Duygu Acarsoy kimdir, kaç yaşında? Duygu Acarsoy nereli, ne iş yapıyor?

Duygu Acarsoy, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna giren iddialı yarışmacılarından. Duygu Acarsoy ile birlikte toplam 16 yarışmacı, bu akşam sezonun ilk kaptanlık oyununu oynayacak. Heyecanla beklenen yeni bölüm öncesinde MasterChef Türkiye yarışmacılarının hayat hikayesi merak ediliyor ve sorgulanıyor. MasterChef Duygu Acarsoy da araştırılan yarışmacılardan birisi. Peki, MasterChef Duygu Acarsoy kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 17.08.2020 20:09
Değiştirme Tarihi: 17.08.2020 20:27
MasterChef Duygu Acarsoy kimdir, kaç yaşında? Duygu Acarsoy nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef 2020 yarışmacılarından biri de Duygu Acarsoy. Yüz bin başvuran arasından son 16’ya girmeyi başaran Duygu Acarsoy, final turunun ilk grubunda günün en başarılı tabağını çıkarmış ve isminin yazılı önlüğü kazanmıştı. Duygu Acarsoy ve 15 diğer yarışmacı, MasterChef’te bu akşam yeni sezonun ilk kaptanlık oyunu için lezzet rekabetine girişecek. Kaptanlık oyununu kim kazanacak, takımlar nasıl oluşacak merakla beklenirken MasterChef  Duygu kimdir sorgulanıyor. Peki, MasterChef Duygu Acarsoy kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF DUYGU ACARSOY KİMDİR?

Duygu Acarsoy, 35 yaşında. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu olan Duygu Acarsoy, özel bir üniversitede eğitmen şef olarak çalışıyor. Yarışmaya Ankara'dan katılıyor. Profesyonel pasta ve ekmekçilik eğitimi almış (İspanya ve Almanya'da ekşi mayalı ekmekler). Ayrıca dondurma ve sorbe üzerine eğitimleri de mevcut. Sektörde 3,5 senedir eğitmen olarak çalışıyormuş. 

Mutfağa girmesine neden olan olay, bundan on yıl önce evlendiği kişinin onu ilk haftada dolandırılmış. Daha sonra psikolojik yardım almak yerine mutfağa girmeye karar vermiş. Sonrasında profesyonel eğitimler almaya başlamış. Mutfağın ona terapi gibi geldiğini, mutfağa girdiği zaman inanılmaz mutlu olduğunu söyledi. Kötü bir şey yaşadığını ama bunun iyi bir şeye vesile olduğunu söyledi. 

Sıcak sebzeli bir yatak üstünde portakallı kapari soslu balık yapan Duygu Acarsoy, MasterChef Türkiye'de Somer şef ve Danilo şeften eve oyu alarak üst tura çıktı.

Duygu Acarsoy, üçlü düelloda Oya Çelik ve Gamze Günalp karşı karşıya geldi. Şeflerin bu gruptan istediği yemek, süzme mercimek çorbası oldu. 45 dakika sürenin sonunda şefler tadımını yaptı ve kararlarını verdiler. Duygu Acarsoy'un hazırladığı çorbanın kıvamı, tadı ile birlikte onun çalışma şekli nedeniyle günün kazananı oldu ve MasterChef Türkiye'de final turuna çıktı.