MasterChef Celal kimdir? MasterChef Türkiye eleme adayı olan Celal Sarıgül kaç yaşında, nereli?

MasterChef Celal, haftanın eleme adaylarından biri oldu. Binlerce kişi arasından seçilen Celal Sarıgül, ana kadrosundaki 16 yarışmacı arasına girmeyi başardı. İlk haftada Kırmızı takıma son yarışmacı olarak seçilen MasterChef Celal, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim tarafından eleme potasına girdi. MasterChef Türkiye’de bu akşam Celal Sarıgül’ün arasında olduğu yarışmacılardan kimin eleneceği merak konusu. Peki, MasterChef Celal Sarıgül kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 23.08.2020 18:20
Değiştirme Tarihi: 23.08.2020 18:20
MasterChef Celal kimdir? MasterChef Türkiye eleme adayı olan Celal Sarıgül kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de haftanın eleme adayları belli oldu. Yoğun geçen seçmelerden sonra MasterChef ana kadrosuna girmeyi başaran Celal Sarıgül, ilk haftada Kırmızı takımda mücadele etti. Kaybedilen dokunulmazlık oyunu sonrasında MasterChef Celal, sezonun ilk eleme adayı oldu. Eleme adaylarından biri olan Celal Sarıgül’ün hayat hikayesi, MasterChef 2020 izleyicileri tarafından merak ediliyor. Peki, MasterChef Celal kimdir? Celal Sarıgül kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MASTERCHEF CELAL SARIGÜL KİMDİR?

Celal Sarıgül, 26 yaşında. 1996’da Antalya’da doğan MasterChef Celal, 17 yıldır ailesi ile birlikte Kıbrıs’ta yaşıyor. Beş senedir aktif olarak aşçılık yapan Celal Sarıgül, Kıbrıs'ta Mutfak Sanatları mezunu. Celal Sarıgül, yarışmaya da Kıbrıs'tan katılıyor. Oteller ve restoranlarda altı senedir aşçılık yaptığını söyledi. MasterChef'in hayali olduğunu ve buraya kalıcı olmak için geldiğini de söyledi.

MasterChef Türkiye'de Mehmet Şef, yarışmacının hızını görmek için Danilo şefi müşteri olduğunu ve sipariş verdiğini söyleyerek bir mizansen ortaya koydular. İzleyenleri güldüren bu anlar, Celal Sarıgül için tam bir MasterChef sınavı oldu. Celal Sarıgül, restoranlarda baskı altında çalıştığını ve bu olayın kendisini daha çok motive ettiğini belirtti.

Celal Sarıgül, Cafe De Paris Soslu Bonfile yaparak çıktığı MasterChef 2020 ilk turunda üç şeften de evet oyu almayı başardı ve ikinci tura çıktı.