MasterChef Ayyüce kimdir? MasterChef Türkiye eleme adayı olan Ayyüce Kamit kaç yaşında, nereli?

MasterChef Ayyüce, haftanın eleme adaylarından biri oldu. Binlerce kişi arasından seçilen Ayyüce Kamit, ana kadrosundaki 16 yarışmacı arasına girmeyi başardı. İlk haftada Kırmız takım kaptanı olan MasterChef Ayyüce, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim tarafından eleme potasına atıldı. MasterChef Türkiye’de bu akşam Ayyüce Kamit’in arasında olduğu yarışmacılardan kimin eleneceği merak konusu. Peki, MasterChef Ayyüce Kamit kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 23.08.2020 18:11
Değiştirme Tarihi: 23.08.2020 18:11
MasterChef Ayyüce kimdir? MasterChef Türkiye eleme adayı olan Ayyüce Kamit kaç yaşında, nereli?

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de haftanın eleme adayları belli oldu. Yoğun geçen seçmelerden sonra MasterChef ana kadrosuna girmeyi başaran Ayyüce Kamit, ilk haftada Kırmızı takımın kaptanı olarak mücadele etti. Kaybedilen dokunulmazlık oyunu sonrasında MasterChef Ayyüce, bireysel dokunulmazlığı kazanan arkadaşı tarafından eleme potasına gönderildi. Eleme adaylarından biri olan Ayyüce Kamit’in hayat hikayesi, MasterChef 2020 izleyicileri tarafından merak ediliyor. Peki, MasterChef Ayyüce kimdir? Ayyüce Kamit kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MASTERCHEF AYYÜCE KAMİT KİMDİR?

Ayyüce Kamit, 1996 yılında Sakarya’da doğdu. 1,68 m boyunda ve 45 kilodur. Lise sona kadar Sakarya’da eğitim gören Ayyüce, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümünde eğitimini tamamladı. Bunun akabinde, Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi alan Ayyüce, 360 İstanbul adlı restaurantta 4 aylık stajını tamamladıktan sonra bir yıl da aktif olarak orada çalışmaya devam etti.  Ardından Marmaris Grand Azur Hotel’in İtalyan Mutfağı’nda üç ay çalışan Ayyüce, İstanbul’a döndüğünde Nicole Restoran’da işe başlamış ve son olarak, 2 yıl pastanede çalışmıştır. MasterChef 2020’nin ana kadrosunda yer almaya hak kazanan Ayyüce Kamit, mutfak ile yakından ilgilenmektedir.